Розвиток дітей

Як допомогти дитині повірити в себе і відкрити свій талант

yak_dopomogti_ditini_poviriti_v_sebe

Дуже важливо, щоб батьки зуміли дати відчути дитині, що вона – єдина у своєму роді. Від того, який образ «Я» утвердиться в дитині з дитинства, буде залежати її майбутнє, успіх не тільки в особистому, а й у всіх інших сферах життя.

Розповісти дитині про її унікальність та неповторність батькам необхідно, поки вона росте. Адже людина, яка вважає себе поганою, негарною, негідною поваги, мимоволі буде вести себе так, щоб інші постійно переконували її в зворотному, тобто не усвідомлюючи цього, буде вимагати до себе постійної уваги і щохвилинних підтверджень любові і визнання з боку оточуючих.

«Не порівнюйте себе з іншими, інакше ви будете страждати або від заздрості, або від гордості», – говорили мудреці. Дійсно, важливо навчити дитину не порівнювати себе з іншими, а прагнути до вищого ідеалу … Дорослі часто порівнюють своїх дітей то з сусідськими хлопцями, то з героями книжок, то з собою в дитинстві. А цього робити не можна. Щоб сформувати у дитини правильне ставлення до себе та інших, треба навчити її цінувати себе як особистість і тоді вона зможе повірити в себе.

З найпершого дня зародження дитини починається написання її життєвого шляху, в якому важливо абсолютно все. Особливо важливо – чекають малюка мама і тато або намагаються позбутися «випадкової» вагітності. Важливо, в якому настрої перебуває мама: посміхається вона чи сумує, радіє або плаче… Важливо, хто був поруч у момент народження нової людини: незнайомі зосереджені тітки в білому, які тут же віднесуть від улюбленого, теплого в порожню, самотню невідомість, чи на порозі незнайомого світу немовляти зустрінуть сильні і добрі руки батька, в які передасть новонародженого акушерка. Так, крок за кроком, хвилина за хвилиною, ми будемо допомагати дитині писати свій життєвий шлях, коригувати його. Яким вийде цей шлях, багато в чому залежить від нас, дорослих. Існує три основних життєвих шляхи – переможець, непереможець і переможений.

yak_dopomogti_ditini_poviriti_v_sebe2

Переможець – це людина, якій все дається легко, майже граючись, вона знає, чого хоче, і знає, що треба робити, щоб домогтися успіху в справах, у творчості і в любові.

Непереможець – звичайна «середня» людина. Зірок з неба не хапає, але з роботи не виганяють, сімейне життя не найкраще, але живе не гірше за інших.

Переможений – той, хто програє всім, завжди і у всьому. За що не візьметься – все з рук валиться. Він завжди в сумнівах: робити – не робити, йти – не йти, любити – не любити. Поки він сумнівається, «переможець» все встигає прибрати до рук.

Допомагаючи дитині скласти «шлях переможця», ми не повинні забувати про те, що «переможець» – це зовсім не той, хто в прагненні досягти своєї мети «крокує по головах» або всіх «розштовхує ліктями», не той, хто домагається свого будь-якою ціною, і не той, хто ніколи не помиляється і не програє.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

«Переможець» – це людина, яка може робити помилки і падати, може програвати, але завжди знаходить у собі сили піднятися і продовжити шлях до поставленої мети. Він ніколи не втрачає надію, і знає, що робитиме в разі програшу. «Переможець» вміє ставити перед собою реальні цілі і досягає їх, вміє здобувати перемоги над власними негативними якостями, тобто перемагає, в першу чергу, себе самого. І розуміє, що найвища мета в житті полягає в прагненні досягти висот духу (а не матеріальних чи творчих висот).

yak_dopomogti_ditini_poviriti_v_sebe3

Дитина повірить у свої сили, коли відчує, що хоча б одна людина на Землі вірить у неї. Людьми, які повірять у дитячі сили, можуть стати люблячі мама і тато, мудрий учитель, справжній друг. Коли поруч є такі люди, можна гори звернути. Багато педагогів стверджують, що будь-яку (!) дитину можна навчити всьому, якщо: вірити в неї, не робити ЗА неї, а робити РАЗОМ з нею.

Багато дорослих не вірять у сили дітей, навіть цілком здорових і розвинених! Тоді, пояснюючи щось малюкові і втративши терпіння, дорослий може вибухнути: «Тупак! Безтолковий! Не думаєш!» Про яку вже тут віру дитини у свої сили можна говорити! …

Дитина, яку часто підбадьорюють словами на кшталт «сміливіше, у тебе все вийде», в складній ситуації сама буде підтримувати себе тими ж словами. Знаючи, що в нього вірить мама (або хтось ще), дитина і сама навчиться вірити у власні сили.

Щоб дитина повірила у свої сили, треба допомогти їй усвідомити, що вона єдина і неповторна, навчити її не порівнювати себе з іншими, а прагнути до вищих ідеалів, допомогти їй в створенні позитивної установки по відношенню до себе і до інших. Допомогти «написати свій шлях переможця». І звичайно вірити в неї!

Читайте також Поради які допоможуть підтримувати в дитині творче начало