У 1974 році талановитий угорський скульптор та архітектор Ерньо Рубик винайшов іграшку-головоломку у вигляді куба з різнокольоровими гранями. Практично немає жодної людини, яка б, бодай, не чула чи не бачила цієї культової іграшки. Адже за її 40-річну історію існування по всьому світі було продано більш, ніж 350 її екземплярів та різновидів.
Сьогодні хотілось би поговорити не про технічні характеристики та різновиди “Магічного кубика”, а про те, яким чином він здатен впливати на розвиток дитини. Адже ця іграшка не тільки принесе радість та задоволення від процесу складання, а й ще доволі багато користі.
Розвиток пам’яті, уваги та логіки
З математичної точки зору, кубик Рубика цілком реально скласти не більш, ніж за 20 обертань його граней. Але оскільки дитина ще не володіє достатніми знаннями в галузі точних наук, цей процес займе у неї значно більше часу. Проте брак інформації – це чудовий стимул для формування асоціативних нейронів кори головного мозку, що позитивно впливає на процеси логічного мислення.
Паралельно з цим у малечі активізуються центри головного мозку, відповідальні за просторове мислення. Адже ця іграшка – об’ємна, отже, щоб зрозуміти принцип її роботи, потрібно задіяти одразу кілька розумових процесів. Якщо не брати дітей-вундеркіндів, що змагаються у швидкісному складанні кубиків Рубика, можемо побачити, що він досить добре формує у дитини посидючість та вміння досягати встановлену мету.
Розвиток дрібної моторики кистей рук
Складання кубика потребує злагодженої роботи кори головного мозку з м’язами кистей рук. Говорячи медичними термінами, розвиваються еферентні, або рухові нервові волокна, що постачають м’язам і сухожиллям інформацію про те, що треба робити. Це не тільки зміцнює м’язевий апарат верхніх кінцевок, а також покращує місцеве кровопостачання, що в дасть можливість у дорослому віці уникнути важких захворювань рук, як тунельного синдрому, ревматоїдного артиту, артрозу, контрактури Дюпюітрена тощо.
Проблеми з дикцією? Кубик Рубика йде на допомогу!
Це може здивувати, але “магічний кубик” може позитивно впливати на дикцію дитини. Насправді це пояснюється унікальними можливостями все того ж мозку та аферентних, або чутливих нервових волокон, що несуть інформацію вже від м’язів до центрів у його кірковому шарі. Виправити дефекти вимови у малечі можна просто за складанням головоломки та проговорення нескладних логопедичних вправ. Постійна практика з іграшкою дозволить усунути проблеми за досить короткий проміжок часу.
Чудовий подарунок для дитини
Наведений перелік – це тільки головні позитивні сторони. Варто ще згадати про розвиток цілеспрямованості, здатність швидко приймати рішення… Мабуть, колись якийсь дослідник таки напише товстезну дисертацію про всі розвиваючі властивості винаходу Рубика, але наведений нами перелік – це вже привід придбати цю іграшку, яка неодмінно позитивно вплине на малюка. Якщо ви шукаєте, де його придбати, зверніть увагу на інтернет-магазин Panama.ua, а саме сюди: https://panama.ua/categorys/205843/. Тут для вас – доволі широкий вибір та приємні ціни.