Ідеї для дитячого дозвілля, Розвиток дітей

Розвиваючі іграшки: їх види і призначення. Частина 2

rozvivayuchi_igrashki_golovna2

Безумовно, розвиваючі іграшки дуже важливі для розвитку дитини, але обираючи таку іграшку, можна просто розгубитися перед досить великим асортиментом. Тому, сьогодні ми поговоримо про види і призначення розвиваючих іграшок.

Види розвиваючих іграшок

1. Інтерактивні

interaktivni_igrashki

Це усі іграшки, які говорять та звучать. Вони розвивають музичний слух. Мелодії бувають короткими або довгими, вибирати їх потрібно, орієнтуючись на вік і здібності дитини запам’ятовувати інформацію. Такі іграшки допомагають у розвитку мовлення, коли малюк починає повторювати слова і звуки.

2. Сортери

sorter

Дитина вивчає геометричні фігури, числа і кольори, граючи з предметами різної форми, вставляючи їх в отвори. Подібні іграшки розвивають логіку і причинно-наслідковий зв’язок між предметами. Рекомендовані діткам від півтора років.

3. Пазли

pazli

Погодьтеся, що такий вид ігор цікавий навіть дорослим. Пазли розвивають логіку і дрібну моторику. Для зовсім маленьких краще підбирати пазли з невеликою кількістю елементів і великими деталями. Досить цікавим є варіант пазлів з магнітами. Після складання готову картинку можна прикріпити просто на холодильник.

4. Кубики

kubiki_rozv_

Граючи в кубики, діти вчаться будувати вежі, фортеці, будинки. Крім цього, вивчають числа і букви. Всі кубики розвивають логіку і моторику.

5. Конструктори

konstruktor

Такі іграшки розвивають моторику, уяву і фантазію. За допомогою конструкторів можна змайструвати об’єкти, які вказані в інструкції, а можна навіть спроектувати щось своє. Конструктор може бути з великими і дрібними деталями. Чим менші деталі, тим конструктор складніше збирати. Підходить іграшка і для хлопчиків, і для дівчаток. Чим молодші дітки, тим крупніші повинні бути деталі.

6. Ігри за правилами

nastilni_igri_za_pravilami

Це всілякі настільні ігри з інструкцією, де розписані правила гри. Прикладом подібних іграшок можуть бути доміно, шашки, лото, «Монополія», «Морський бій», і т.д. Іграшки потрібно купувати відповідно до віку: чим молодша дитина, тим простіші правила. Ці ігри розвивають причинно-наслідковий зв’язок і логіку.

7. Настільні динамічні ігри

nastilni_dinamichni

Настільні баскетбол, футбол, хокей – це і є настільні динамічні ігри. Вони розвивають логіку, моторику і швидкість реакцій.

8. Іграшки для сюжетно-рольових ігор

syuzhetno-rolovi_igrashki

Це ляльки, машинки, м’які іграшки, тематичні ігрові набори (набір для лікаря, іграшкова кухня). Такі іграшки сприяють розвитку фантазії, уяви і допомагають малюкові швидше розібратися в навколишньому світі, полегшити період соціальної адаптації.

9. Сенсорно-рухові тренажери

sensorno-ruhovi_trenazheri

Це дзиґи, брязкальця, музичні інструменти. Іграшки стимулюють розвиток у дитини органів чуття і сприйняття кольорів, форми, розмірів предметів. З 2-3 місяців рекомендовані легкі брязкальця з округлими тонкими ручками, з 6 місяців купуйте брязкальця з фігурними ручками діаметром 2-3 см, після 9 місяців можна давати малюку об’ємні брязкальця з діаметром ручки більше 3 см.

10. Художні і сюжетні іграшки

hudozhni_syuzhetni_igrashki

З такими іграшками дитина буде розвиватися емоційно, вчитися спілкуватися з оточуючими людьми і тваринами. Наприклад, всілякі ляльки для домашнього театру (пальчикові, рукавички), іграшки-подушки, гумові тваринки, що пищать і звичайні м’які іграшки, рекомендовані з дитинства.

11. Пірамідки

piramidki

Пірамідки бувають конусоподібними, кулястими, пластиковими, дерев’яними, м’якими, з одноколірними або різноколірними кільцями. Іграшки розвивають навички маніпулювання з різними предметами, дрібну моторику, сприяють засвоєнню співвідношень «більше-менше», і відмінності кольорів, стимулюють використання прийменників. Вік: 1-3 роки.

12. Абак (рахункові столики)

abak

Розвиваюча іграшка являє собою штирі, на які нанизують різноманітні предмети – кільця, кубики, кулі, дрібні предмети, сортовані за кольором, розмірами, формою. Предмети необхідно відраховувати в різному напрямку (справа наліво, зліва направо, знизу вгору, зверху вниз). Абаки бувають у вигляді пірамідок, фігур тварин і людей. Формують сенсорні уявлення малюка, вчать сортувати і групувати предмети, сприяють засвоєнню розмірів, кольорів, навчають рахунку, співвідношенню «більше-менше», стимулюють використання прийменників.

13. Намиста і шнурівки

shnurivka

Бувають наступних видів: об’ємні або площинні, виконані з різного матеріалу. Намиста і шнурівки розвивають дрібну моторику, сприяють формуванню практичних умінь малюка, пов’язаних з дрібною моторикою. Можна використовувати до 1 року для того, щоб навчити дитину охоплювати та утримувати предмети.

14. Іграшки-трансформери

igrashka-transformer

Це вид іграшок з різних матеріалів – тканини, дерева, пластмаси. Форма таких іграшок може бути різною і навіть змінюватися від дій дитини. Іграшки-трансформери допомагають у розвитку тактильних відчуттів дитини, зорового сприйняття, а також просторового мислення. За допомогою трансформерів у малюка поліпшується сприйняття кольорів, розмірів і форм речей. Також це сприяє поліпшенню дрібної моторики, координації. Іграшки-трансформери рекомендуються дітям від 1 до 3 років.

15. Набори для активних ігор

igrashki_dlya_aktivnih_igor

До таких наборів відносять спортивний або побутовий інвентар різноманітних форм, розмірів і кольорів. Сюди можуть відноситися іграшкові фрукти і овочі, іграшковий посуд, плаваючі іграшки, автомобілі на мотузках, різноманітні іграшкові предмети повсякденного вжитку, спортивні снаряди, м’ячі і т. д. Активні ігри допоможуть дитині засвоїти способи дій з різними предметами, допоможуть у розвитку не тільки координації рухів, а й дрібної моторики. Подібні набори підійдуть дітям від 1 року.

Ось такі розвиваючі іграшки існують у продажу. А у наступній статті ми обговоримо те як правильно обрати розвиваючі іграшки та на що звернути увагу при їх покупці.