Ідеї для дитячого дозвілля, Розвиток дітей

Музичні іграшки для дітей 3+

muzichni_igrashki_golovna

Батьки люблять, навчають своїх дітей, піклуються про них і завжди намагаються дати їм те, без чого вони не змогли б всебічно розвиватися, стати повноцінною особистістю. Ще, коли дитина зовсім маленька, мама і тато прагнуть дати їй щось особливе, чого немає у інших дітей, щоб воно назавжди залишилося у малюка в пам’яті – кумедні м’які іграшки, чудо-конструктори, розвиваючі книжки і багато іншого. Сьогодні дитячі магазини переповнені великим асортиментом іграшок різних видів. Товари для дітей наразі вдосконалені і унікальні, тому батьки знають, де купити іграшку, яка порадує малюка. І саме сьогодні ми поговоримо про окремий вид іграшок, а саме про музичні іграшки для дітей 3+.

Про головне

pro_golovne_muz_igrashki

Необхідно обов’язково пам’ятати про вікове обмеження при використанні будь-яких іграшок і уважно читати інструкцію. Для дітей від народження до трьох років – це прості іграшки, екологічно чисті, без дрібних деталей.

Для дітей трирічного віку асортимент іграшок розширюється, але призначення іграшки в загальному розвитку, розвитку творчої фантазії і самовираження дитини – зберігається. Малюку в цей вік набагато цікавіше те, що не має жорстко фіксованих функцій, те, що може бути використано в самих різних цілях. Головна функція іграшки для дитини після трьох років – активізація самостійної дитячої діяльності.

Тривалість і інтенсивність гри дитини з новою іграшкою, в процесі якої вона реалізує свою пошукову активність, залежить від її вмінь, але в більшій мірі залежить від того, наскільки широкі можливості маніпулювання з іграшкою.

muz_igrashki1

Найважливіші критерії при виборі будь-якої іграшки:

  • [b]педагогічний аспект[/b]: чому навчить ця іграшка дитину та що розвине в подальшому.
  • [b]емоційний аспект[/b]: які почуття викликає іграшка в малюка, як вона впливає на емоційну сферу.
  • [b]естетичний аспект[/b]: відповідність іграшки уявленням про красу. Іграшка для дитини – певний ідеал, образ, який закладається в підсвідомість. Батьки мають можливість формувати у своєї дитини певні ідеали, підтримуючи відповідний вибір іграшок.
  • [b]відповідність віку[/b] (вказується виробниками на коробці або ярлику) – найголовніша вимога. Коли іграшка підходить малюку за віком, він повною мірою зможе оцінити всі її переваги і безпечно для свого здоров’я використовувати її.

Отже, іграшка для дитини 3-х років повинна: розвивати уяву, емоції, вчити діяти за певними правилами, знайомити з різними соціальними ролями.

Пам’ятайте, що дії Вашої дитини з новою іграшкою осмислені, варіативні і самостійні. Тож, якщо Ваш малюк запрошує когось пограти з ним «в нову іграшку», – можете бути спокійні: Ви зробили правильний вибір!

Про музичні іграшки

pro_muzichni_igrashki

Простим музичним іграшкам можна дати загальний опис. Це, частіше за все, різні пластмасові іграшки, які мають яскраві кольори, впізнавані образи з мультфільмів. Всі іграшки працюють на батарейках, деякі з них оснащені пристроєм, який самостійно зрушує іграшку з місця, наприклад, машинку. Під час руху одна з деталей (або більше) блимає вогниками і звучить музика.

Складно сказати, яке призначення у таких іграшок для дитини старше 3 років. Яскраві кольори, миготіння вогників, самостійний рух – це все здатне задовольнити інтерес дитини 1-2 років. Іграшка повинна допомагати дитині пізнати світ, пізнати властивості предмета, використовуватися в сюжетних іграх… Вся принадність іграшок для дитини старше трьох років полягає в тому, що вони завжди приховують в собі якийсь секрет – поки не відкриєш, не дізнаєшся, що всередині.

Іграшка повинна бути не просто привабливою, але і відкритою для прояву різноманітних форм активності дитини. Розглянуті іграшки не дають такого розмаїття. Дані іграшки мають завершену конструкцію і не залишають простору для дитячої творчості. У трирічної дитини розчарування в таких іграшках настане досить швидко, а точніше у батьків, які не зможуть побачити надовго зацікавленого, захопленого малюка цими іграшками. Іграшка повинна містити зрозумілі для дитини орієнтири для її самостійної діяльності.

Звичайні музичні іграшки самостійні і взаємодія з ними мінімальна: включити та виключити кнопку, переключити вимикач та змінити режим. Якщо дитина хоче взаємодіяти з такою іграшкою щільніше, то грати з нею буде, як зі звичайною машинкою: без музики, миготливих вогників.

Виробники при створенні розглянутих іграшок не врахували пріоритети інтересів психічного розвитку дитини трьох років. Свобода дій, емоційна насиченість, творча активність, винахідливість – все це повинно супроводжувати гру з іграшками у дитини 3-х років. При грі з вибраними музичними іграшками вищевказані якості залишаються незатребуваними і не розвиваються.

Які бувають види музичних іграшок для дітей 3-х років і старше

yaki_buvayut_vidi_muz_igrashok

  • [b]Розвиваючі комплекси[/b]. За цим поняттям ховається цілий набір іграшок, головна особливість яких – безліч вбудованих звуків і мелодій, що з’являються після натискання спеціальних кнопок. Ці комплекси не обмежуються простими звуками, а грають повноцінну музику (нехай і прості ритми з мультиків) і імітують спів птахів, гарчання диких тварин, шум прибою і т.п. Окремо варто сказати про танцювальні килимки. Вони розраховані на 3-4 роки, коли діти вже пробують танцювати. Для цього знадобляться мелодії, що включаються, коли дитина наступає на спеціальні області на килимку.
  • [b]Іграшки, що розмовляють[/b]. Такі іграшки підходять, швидше, дітворі у віці від 1,5-2 років, коли дитина, з одного боку, вже розуміє мову, а з іншого – готова до сюжетних ігор. Асортимент таких музичних іграшок також дуже великий. Ці іграшки різні: одні обмежуються одним-єдиним звуком, а в пам’яті інших закладений цілий набір слів і навіть віршів або пісеньок, які дитина 3-4 років може заучувати разом з іграшкою. Тож, саме такі, бульш функціональні і більш вдосконалені іграшки, підходять для дітей 3+ років.
  • [b]Музичні книжки[/b]. На вигляд вони майже не відрізняються від звичайних книжок з казками для дітей, хіба що трішки товщі через вбудований електронний синтезатор з динаміком і елементами живлення. Але, як показує досвід, дітей вони здатні захопити на порядок більше! Вся справа в тому, що з такою книжкою, казка, яка читається батьками, виходить набагато незвичнішою і «живішою». У ній, паралельно з читанням може звучати заспокійлива колискова, в такій книзі персонажі вміють вимовляти окремі фрази, без «допомоги» голосів тата або мами, при цьому включати їх зможе сама дитина – натискаючи на відповідні кнопочки, що також приводить дітей в щире захоплення! А ще такі книжки не тільки розважальні, а й пізнавальні.
  • [b]Музичні інструменти[/b]. Іграшкові аналоги «дорослих» речей практично завжди викликають інтерес у дітей 3-х років. Адже завдяки ним можна відчути себе самостійним і дорослим. І все одно, що ніякої осмисленої мелодії відтворити малюк об’єктивно не може. Головне – висловити свої творчі пориви і пробудити інтерес до музики.

Важливі характеристики музичних іграшок

vazhlivi_harakteristiki_muz_igrashki

Перед придбанням будь-якої музичної іграшки треба оцінити ряд параметрів, від яких залежить зручність і безпека дитини:

  • [b]сертифікати[/b]: традиційно нагадуємо, навіть у великому магазині потрібно цікавитися документами на іграшку, які підтвердять відповідність її всім стандартам і відсутність в ній токсичних матеріалів.
  • [b]якість[/b]: якщо всі папери в порядку, переконайтеся, що сама по собі іграшка зроблена акуратно, без огріхів або браку, у неї немає хімічного запаху та інших подібних проблем.
  • [b]зручність[/b]: оцініть, чи підійде іграшка під маленькі дитячі пальчики, чи немає в ній отворів, де вони можуть застрягти, також краще відмовитися від іграшки з гострими краями і погано закріпленими дрібними деталями. До речі, при покупці музичних духових іграшок зверніть увагу на місця для дотику з губами дітей – вони повинні бути виготовлені з матеріалів, які легко дезінфікується та не всмоктують вологу.
  • [b]тематика і реалістичність[/b]: купуйте такі іграшки, які не завдадуть шкоди психіці дитини. Психологи не рекомендують купувати дітям різних монстрів, мутантів і т. д. Також фахівці рекомендують вибирати іграшки, які схожі на реальних звірів або людей, щоб дитина могла проводити аналогію.
  • [b]звук[/b]: всі музичні іграшки повинні звучати приємно, не різко, чисто, природно і не дуже голосно – інакше дитина може відразу злякатися, заплутатися, відвернутися від такої іграшки, причому назавжди. Тож, звук не повинен дратувати слух і лякати дитину. Перед покупкою прослухайте всі мелодії і переконайтеся в тому, що малюк не злякається. Крім цього, зверніть увагу на гучність звуку або можливість його регулювання.
  • [b]клавіші[/b]: кнопки для запуску музичного механізму повинні працювати точно, без западання, витримуючи багаторазові повторення, – і при цьому музична реакція повинна йти без помітної паузи (натиснув – зазвучало).
  • [b]батарейки[/b]: продавець зобов’язаний включити іграшку, щоб Ви переконалися, що вона робоча (навіть якщо в комплекті батарейки не передбачені). Також не забувайте перевірити якість і надійність електроізоляції.

І обов’язково, коли купуєте дитині незнайому їй музичну іграшку, треба показати, як вона працює і що для цього необхідно робити. Понатискайте клавіші, зацікавте малюка різноманітністю варіантів гри з нею – і, цілком можливо, вона стане однією з улюблених забав на найближчий час!