Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності, Календар вагітності

Двадцять сьомий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

27_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 26 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Двадцять шостий тиждень вагітності

Про 28 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Двадцять восьмий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Твоя матка тепер займає великий простір: дно матки практично досягає ребер, що в свою чергу може створювати відчуття недостатнього дихання, задишки. Варто зауважити, що попри твій дискомфорт, дитина отрумує достатню кількість кисню. Еритроцити (червоні кров’яні клітини) мають особливий дитячий гемоглобін (білок, що відповідає за транспортування кисню до клітин), що завжди насититься киснем від материнського гемоглобіну (еритроциту). Також судинна система плаценти побудована так, що дитина буде мати перевагу в отриманні необхідного кисню від матері. Звичайно, якщо ти відчуваєш задишку, варто зменшити ритм і інтенсивність будь-якого навантаження, заспокоїтися та, по можливості, пройтися парком, вулицею у вільному, прогулянковому темпі.

27_tyzhden_vagitnosti_3_foto

Якщо ти відчуваєш задишку, також варто звернути увагу на одяг, а саме: чи не стискає він тебе надміру, чи не є важким, громіским?

Задишку також може провокувати стресова ситуація. В такому випадку намагайся:

  • уникати неприємностей.
  • практикуй прогулянки на свіжому повітрі.
  • слухай улюблену релаксуючу музику.
  • зустрічайся з друзями.

. . . . . . .

Як росте дитинка?

27_tyzhden_vagitnosti_2_foto

На цьому тижні твоя дитинка відкриє очі. Також у оці відбувається формування сітківки ока – світлочутливої ділянки, що власне сприймає зображення. Дотепер очі були примруженні, проте вони вже реагували на яскраве світло, і дитинка намагалась відвернути голову від джерела.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.