Ідеї для дитячого дозвілля, Розвиток дітей

Розвиваючі іграшки: правила вибору. Частина 3

rozvivayuchi_igrashki_golovna3

Розвиваючі іграшки знайомлять дітей з навколишнім світом, допомагають формувати логіку, розвивати дрібну моторику. Граючи, малюки вчаться розпізнавати кольори, літери, цифри, рослини, тварин… Іграшок у магазинах величезна кількість, але варто правильно їх обирати. Тож, завершуємо наше знайомство з розвиваючими іграшками обговоренням про правильний їх вибір.

Рекомендацій щодо вибору

vibir_rozvivayuchih_igrashok2

Безпека. Найголовніше, іграшка повинна бути не тільки красивою і корисною, а й безпечною, щоб не нашкодити здоров’ю Вашої дитини. Для початку, взявши іграшку в руки, уважно її огляньте, перевіривши на цілісність. Перевірте роботу всіх механізмів, якщо вони є. Запах, вид і стан іграшки не повинні викликати у Вас ніяких сумнівів.

Другий крок: отримання максимальної інформації про виробника, краще, якщо це буде виробник з ім’ям. І останній крок – прочитайте обов’язково інструкцію з використання іграшки і правила експлуатації.

Ціна. Низька ціна при виборі іграшок не той показник, за яким можна орієнтуватися при виборі. Адже найчастіше неякісний товар з використанням низькоякісних матеріалів і дешевих токсичних фарб коштує копійки, а вони небезпечні для здоров’я малюка.

Сертифікат якості. В першу чергу, обирайте магазини, які працюють виключно з якісною продукцією, де Вам зможуть показати сертифікати якості на весь дитячий товар. Краще купити одну гарну і дорогу іграшку, ніж багато дешевих і небезпечних для здоров’я дитини. До того ж, вчені вже довели, що велика кількість іграшок заважає нормальному розвитку дітей.

vibir_rozvivayuchih_igrashok1

Віковий підбір. Ми вже говорили про вікові обмеження при виборі розвиваючих іграшок. Також цю інформацію Ви зможете прочитати в інструкції до обраної іграшки або отримати консультацію у продавця. З одного боку, до вказаних вікових рекомендацій виробника потрібно прислухатися, з іншого – ніхто не знає Вашої дитини краще Вас. Тому необхідно враховувати індивідуальні здібності малюка, адже всі дітки різні. Ваша дитина може в розвитку випереджати інших дітей свого віку. В такому випадку, чому б не придбати іграшку, орієнтовану на більш старших дітей, можливо для Вашої дитини вона буде в самий раз.

Іграшка повинна радувати. Не забувайте, що купуєте ІГРАШКУ. Можна купити максимально розвиваючу і пізнавальну іграшку , але при цьому дуже нудну для дитини. Адже іграшка – це подарунок, це як свято, тому враховуйте при виборі цікавий дизайн, життєрадісність, барвистість. Така іграшка довгий час буде приносити користь і радість Вашій дитині.

Коли іграшка куплена, подаруйте її дитині і навчіть нею грати. Залиште всі важливі дорослі справи і пограйте з малюком. Покажіть і розкажіть про правила гри, заохочуйте і хваліть дитину. Розділіть радість від нової покупки разом, нехай гра буде насичена позитивними емоціями і захопленням. Адже тільки спільно граючи з малюком, Ви досягнете справжнього призначення гри – розвитку дитини.

vibir_rozvivayuchih_igrashok11

Відведіть для іграшок особливе місце. Порядок речей, додасть більшого інтересу до гри, а значить більше часу буде приділятися розвитку. Але ніколи не змушуйте дитину грати, якщо вона цього не хоче. Сховайте іграшку, можливо інтерес до гри з’явиться через деякий час.

Можна також обирати іграшки разом. Зробіть для дитини особливий захід – похід за новою іграшкою! Малюкові точно сподобається вибирати подарунок, а Ви будете впевнені, що іграшка припала до смаку.

Порадити батькам під час розвиваючих ігор з дитиною

poradi_pri_igrah_z_ditmi

  • Грайтеся регулярно, не перескакуйте з одного на інше – почавши займатися однією справою, закінчите її.
  • Відмовтеся від занять, якщо дитина хворіє або активно не хоче займатися.
  • Починайте завжди з улюблених або простих завдань. Так дитина відчує впевненість.
  • Не зліться на малюка, якщо у нього щось не виходить. Не потрібно сварити дитину. Постарайтеся спокійно пояснювати, що від неї вимагається.
  • Завжди підтримуйте дитину, хваліть, коли у неї щось виходить.
  • Звертайте увагу на сильні сторони дитини. Нехай вона сама відчує, що саме у неї виходить найкраще.

При виборі розвиваючих іграшок треба перш за все звертати увагу на те, яку користь вони принесуть для виховання і розвитку малюка. Вдалих Вам покупок та цікавих, пізнавальних ігор.