Лікування дітей

Помічники на шляху до батьківства: від правильного харчування до сурогатного материнства

ditky

Пару, яка вирішила народити дитину, може спіткати ряд перепон на шляху до батьківства. Проте варто зазначити, що бажана вагітність найчастіше настає через 6-12 місяців регулярного сексу без використання контрацепції. Тому, якщо зачаття не відбулося після першого спроби – це не обов’язково свідчить про проблеми з репродуктивним здоров’ям.

Однак пройти ряд базових обстежень майбутнім батькам варто. Загальний аналіз крові, діагностика інфекційних хвороб, перевірка щитоподібної залози, а також консультація з лікарем щодо корекції лікувального плану, якщо у жінки або чоловіка є хронічні хвороби – допоможуть вчасно виявити проблеми та попередити можливі ускладнення.

Важливо знати, що чималий вплив на репродуктивне здоров’я і жінки, і чоловіка мають харчові звички. Згідно з дослідженням вчених Гарвардського університету, при зміні раціону та дотриманні правил здорового харчування, шанси завагітніти суттєво збільшуються.

harchuvannya_dlya_shudnennya_18

Науковці підтвердили, що позитивно впливають на фертильність вуглеводи з низьким глікемічним індексом, мононенасичені жири та рослинні протеїни. Важливими у раціоні людей, які планують вагітність також є продукти насичені вітамінами С, Е та селеном. Для чоловіків у період планування вагітності важливий також цинк – він впливає на розвиток та рухливість сперматозоїдів, а фолієва кислота у цей період потрібна як чоловікам, так і жінкам.

Якщо ж пара дотримується усіх рекомендацій, а спроби завагітніти більше року закінчуються невдало, то варто звернутися до лікаря, щоб глибше вивчити проблему. Ситуації бувають дуже різні. Інколи для успішного запліднення призначають гормонотерапію, інколи потрібне медикаментозне лікування, інколи – треба пройти ряд терапевтичних процедур.

Сучасна медицина має чимало способів впливу на репродуктивне здоров’я і у багатьох випадках вони допомагають парі завагітніти природним шляхом. Та все ж є ситуації, коли це не вдається. Проблема безпліддя була завжди і в різні часи люди виходили з неї по різному. Новітні технології дають змогу вирішити її у безпечний спосіб, під лікарським наглядом.

Одним з найпоширеніших методів боротьби з безпліддям у всьому світі ось уже більше 40 років є екстракорпоральне або штучне запліднення (ЕКЗ, ЕКО – докладніше можна прочитати тут https://feskov.ua/services/eko/eko-s-surrogatnoj-materyu). Метод передбачає запліднення яйцеклітини у лабораторних умовах з подальшим перенесенням ембріонів у матку. Далі вагітність нічим не відрізняється від звичайної.

У випадках, коли біологічна мати не може виносити дитину, використовують сурогатне материнство – коли за взаємною згодою здорова жінка виношує і народжує дитину біологічних батьків. На сайті Клініки репродуктивної медицини і планування сім’ї професора Феськова зазначено, що в Україні перший випадок народження дитини після штучного запліднення сурогатної матері відбувся у 1991 році у Харкові. З того часу напрям сурогатного материнства активно розвинувся як технологічно, так і з юридичної точки зору. На сьогодні сурогатне материнство в Україні законодавчо визнане одним із методів лікування безпліддя, завдяки чому багато сімей поповнюються омріяними малюками.