Якщо ви помітили, що дитина швидко втомлюється, хворіє, знизився апетит, виникають проблеми в системі травлення, це вказує на слабкий імунітет у дитини.
На початку життя вона захищена антитілами, отриманими від мами через грудне вигодовування. Але деякі малюки мають знижений природний захист організму, причин цього безліч. Стаття підкаже, що таке імунітет дитини, чому він зменшується, як зміцнити імунітет дитини в домашніх умовах.
Імунітет ‒ це захист організму від антигенів – АГ (живих речовин), які несуть на собі чужорідні ознаки.
Підвищення імунітету у дітей направлено на зміцнення організму, запобігання поширенню в ньому бактерій і вірусів.
Дитячий імунітет відрізняється від дорослого:
Фахівці виділяють п'ять періодів розвитку імунітету у дітей.
Формування імунної системи дитини закінчується до 15 років.
В результаті клінічних досліджень було виявлено, що індивідуальний склад мікроорганізмів починає формуватися у дитини ще в перші місяці життя. Бактерії зустрічаються в житті малюка в момент його народження – переважно вони аеробні. У перші 7 днів життя їх змінюють анаеробні біфідобактерії. Вони необхідні для комплексного зміцнення імунітету, подальшого протистояння захворюванням, вірусам та інфекціям будь-якого типу, а також ефективного засвоєння їжі. Склад кишкової мікробіоти у дітей повинен розвиватися комплексно і повноцінно, а його порушення призводить до зниження захисного бар'єру до хвороб та інфекцій. Дослідники відповідально вивчили пробіотичну активність штамів кисломолочних бактерій і встановлено, що саме від них залежить клінічно доведене зміцнення імунітету.
Перш ніж вирішити, що робити при ослабленому імунітеті, варто з'ясувати причини його зниження.
Захисні материнські антитіла плід найбільше починає отримувати після 32-го тижня вагітності майбутньої мами. Недоношені немовлята мають дуже слабкий імунітет, що призводить до їх частих захворювань. У передчасно народжених малюків не повний розвиток має лімфоїдна тканина, яка виробляє ферменти, гормони, лізоцими і вітаміни. До розвитку цієї тканини у немовляти імунітет слабкий.
Від чого знижується імунітет у малюків? Причин, від чого залежить імунітет, безліч:
Коли дитина часто хворіє, необхідно зміцнити імунітет. Допомогти виправити ситуацію можуть призначені лікарем препарати для підвищення імунітету у дітей, відгуки батьків підкажуть, які, на їхню думку, допомогли малюкам зміцнити здоров'я.
Щоб зрозуміти, як підвищувати імунітет дітей, варто познайомитися з його періодами.
Імунітет буває:
Кращий спосіб зберегти імунітет у новонароджених ‒ вигодовування грудьми.
Лише материнське молоко забезпечує немовля потрібними поживними речовинами і антитілами.
Зміцнити імунітет однорічній дитині допомагають і домашні склади.
Зміцнити імунітет дитині до року допомагає правильне харчування годуючої мами. В її меню повинні входити продукти з достатньою кількістю вітамінів.
Важливо дотримуватися гігієни: мити іграшки та посуд дітей, стежити за їх чистотою.
Хороший метод підвищити імунітет ‒ загартовування. Для початку залишати малюка ненадовго без одягу на повітрі при температурі в кімнаті. Потім дбайливо починати загартовування водою. Незалежно від погоди, потрібно регулярно провітрювати кімнату немовляти.
Зміцнити імунітет дитини 2-х років особливо важливо в холодний період року. Для цього можна задіяти офіційні та альтернативні способи:
Підвищити імунітет дитини 2-х років можна з використанням натуральних рецептів, але після консультації з педіатром.
Доктор Комаровський пропонує підняти імунітет дитині 3 років, виходячи з 3 складових.
Доктор радить батькам забезпечити дітям нормальний спосіб життя. Це дозволяє підвищити імунітет дитині 3 років. Не можна напихати його ліками, які зменшують захисні сили.
Як правило, в 4 роки організм дітей адаптований до вірусів дитячого садка, вони рідше хворіють. Але при цьому повинен бути правильно організований спосіб життя. Це:
Коли ваша дитина пішла в садок, для неї починається важливий період життя, який часто супроводжується хворобами. Тому дуже важливо зміцнити імунітет дитини перед садком загальнозміцнюючими заходами.
До них відносяться:
Щоб підтримати і зміцнити імунітет дитини в садку, необхідно:
Після тривалої недуги малюка першочергове завдання батьків ‒ зміцнити імунітет дитини після хвороби, щоб виключити ризик повторного зараження.
Щоб підвищити імунітет дитині після хвороби, необхідно:
Корисно з чотиримісячного віку використовувати відвар шипшини дітям. Давати його два тижні, а потім на місяць робити перерву.
Але варто мати на увазі, що шипшина з організму виводить калій. Тому необхідно одночасно вживати продукти, що містять калій.
Купуючи склади, варто враховувати, що вони дадуть для імунітету дитині, який їх склад і вплив на організм малюка.
Що давати дитині для підвищення імунітету? Ринок дитячих вітамінів насичений різними препаратами. Виробники пропонують дітям для підвищення імунітету вітамінні склади. Для імунітету у дітей краще використовувати комбінацію з вітамінів і мінералів.
Для ослаблених дитячих організмів використовуються медичні препарати для підвищення імунітету у дітей групи імуномодуляторів.
Ліки призначають лікарі після обстеження дитини. Більший ефект дають такі препарати для імунної системи.
Усі ці дитячі імуномодулятори можна застосовувати за призначенням лікаря з першого року життя дитини.
Які вітаміни давати дітям для підвищення імунітету, щоб забезпечити їх хорошим здоров'ям? При застудах будь-якої дитини важливо дотримуватися правильного раціону харчування.
Меню повинно включати вітаміни і мінерали. Є обов'язкові для вживання вітаміни для дітей. До них відносяться:
Це основні вітаміни для імунітету дитині. Крім того, йому необхідні і мінерали. Усі вони містяться в здоровій їжі, яку людина повинна вживати все своє життя.
Продукти для зміцнення імунітету дітей повинні мати багато вітамінів.
Вітамінне харчування для імунітету є в:
Система дій для посилення імунітету у дітей включає такі пункти:
Це основні принципи для збереження міцного імунітету вашої дитини. Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви забудете про застуди та грип.
Матеріал надано брендом молочних заквасок від Vivo
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!