Книжки українською про виховання дітей-дошкільнят від від трьох років до молодшого шкільного віку. Більшість цих сучасних книжок видали нещодавно, вони доступні у книгарнях і онлайн-магазинах.
1. Про що думає дитина?
Вашому малюку вже 2 роки? Отже він проявляє емоції, яка вивчила доказова клінічна психологія. У посібнику детально описали більше 100 сценаріїв, які демонструють найпоширеніші повсякденні ситуації: напади гніву, відмови від сну, суперництво між братами і сестрами і ще багато-багато іншого.У цій книзі одночасно аналізується мислення дорослого і дитини. Один і той же складний випадок подається спочатку стандартним описом, потім аналізується, що думає дорослий у цій ситуації, потім пояснюється, що думає дитина. Ну а вже потім дається чіткий алгоритм дій у критичних ситуаціях та можливих запобігань їм у майбутньому.
2. Таємна опора. Eмоційний зв’язок у життя дитини
Книжка для догляду за дітьми різного віку. Близько її третини присвячено малатям: перші три розділи про перші три роки життя, а саме її сприйняття світу, оточуючих людей і відносини з ними. А дві третини – дітям від 4 і до 15 років. Книжка радить, як правильно розвивати її емоційність і разом з тим пояснює дитячі реакції на життєві ситуації.
3. Шпаргалка для батьків. Науковий підхід для спокійних батьків – від народження до садка
Альтернативна точка зору на виховання та догляд малюків. Емілі Остер – економістка і матір двох дітей. Вона пише про материнство з точки зору дещо незвичних для цієї тематики наук (соціології, економіки), цифрових даних (статистики). Чимале значення у написанні книги надала власному досвіду. Між цим всім вона встановила причинно-наслідкові зв’язки, що стали порадами.
4. Спілкуватися з дитиною. Як?
Книга практикуючої психологині, яка опанувала американську програму спілкування дорослих з дітьми. Книжка стала класичним посібником із виховання: допоможе налагодити стосунки між батьками й дітьми, знайти шляхи до взаєморозуміння й виховати самостійних, цілеспрямованих і щасливих дітей. Більшість тем викладена у формі уроків, які слід читати один за одним, виконувати вправи.
5. Зрозумій мене! Секрети розшифровування дитячої поведінки
Книжка допомагає розпізнати у дитині те, чого вона може ще не знає сама про себе, уміти “читати” її невербальне спілкування. Після прочитання книжки батьки навчаться сприймати поведінку дітей, розуміти, чому вони діють саме так, як правильно поводитись із нею, щоб не шкодити, а допомогти. Крім питань-відповідей авторка пропонує проходження тестів.
6. неЩасливе батьківство. Чесна книга про виховання дітей
Загальновідомо, що діти впливають на батьків. Однак і сам факт народження дитини впливає на батьків, змінює їх. Книжка орзповідає про ці зміни та їх значення під час виховання дітей. У книжці є як теоретична складова, так і практичні вправи, що позитивно вплинуть перш за все на психологічний стан батьків.
7. Як ми псуємо наших дітей і як припинити це робити
Книжка про помилки дорослих у вихованні дітей: сімейна і дитяча психологиня не лише їх перелічує, а й пояснює їх наслідки чи передумови. Не рекомендовано читати батькам, які звикли до стереотипів і традицій!
8. Самостійна дитина, або Як стати “лінивою мамою”
Психологиня і блогерка після досвіду привчання дітей до самостійності за принципом “лінивої мами” описала його у книжці. Авторка пояснила суть принципу, навела перелік навичок, що здобуде дитина “лінивої мами” і переваг для матері. Заключна третина книжки присвячена самостійності як рисі характеру.
9. Як подружити дітей з емоціями. Поради “лінивої мами”
Якщо вам підійшла попередня книжка, то варто прочитати ще одну з цієї серії. Книжку-тренінг рекомендують молодим батькам читати з дітьми (ілюстрації у мультяшному стилі цьому сприяють).Книжк знайомить дітей з реакціями на різні життєві ситуації. Розпізнавши емоції діти та дорослі можуть вчитись нейтралізовувати негативні, коли це доречно.
10. Секрети мозку. 12 стратегій розвитку дитини
Книжка не лише для батьків, а й для вчителів, вихователів. У ній вчені-психіатри зі США пояснюють особливості мозку дітей, відтак і способи їх навчити розуміти самих себе уже з дошкільного віку.
Рекомендуємо також десять книжок про догляд і виховання немовлят.