Свіжа зелень багата мікроелементами і вітамінами, які так необхідні людині. Її щоденне споживання, нехай навіть в невеликих кількостях, покращує засвоєння поживних речовин, прискорює обмін речовин. Але не тільки для дорослих зелень з власного городу корисна. Тож, сьогодні ми поговоримо про те, наскільки домашня зелень корисна для дітей, які елементи в ній містяться та де краще її купувати.
Чи корисна зелень для дітей?
У більшості випадків зелень для дітей в чистому вигляді не використовується, адже малюкам вона не подобається. Швидше за все, це відбувається через її насичений смак. Або ж дитина надає перевагу якомусь одному виду зелені, категорично відкидаючи інші. У такій ситуації не потрібно наполягати. Можна додавати зовсім невелику кількість подрібненої зелені в перші або другі страви, в салати. Згодом дитина звикне до такої добавки.
Дорослі добре знають, що петрушка, кріп, зелена цибуля та інші їхні побратими дуже потрібні дитячому організму. Зелень – це перше, що тішить нас навесні, адже до перших сезонних овочів, фруктів і ягід потрібно ще почекати.
Тому так важливо переконати дитину в тому, що зелень – це не ворог, а друг. Але для початку потрібно самостійно переконатися в цьому, вивчивши корисні властивості і протипоказання різних видів трав.
Зелень дуже добре підтримує організм людини вітамінами, мінералами і клітковиною не тільки навесні, але навіть взимку в замороженому або засушеному вигляді. Ну, а про літню пору взагалі говорити не треба, адже в цей час овочі, фрукти і трави просто зобов’язані царювати на кухні і в збалансованому харчуванні дитини.
Коли можна давати зелень дитині та де її купувати?
Зелень в харчуванні дітей може з’явитися з восьмого місяця. Для цього її слід ретельно подрібнити за допомогою блендера, а вже потім додавати невелику кількість в різні страви.
Після року зелену цибулю вже досить буде дрібно порізати ножем, а після півторарічного віку дитині можна пропонувати різні овочеві салати з додаванням зелені.
Будь-яка зелень росте на землі, тому щоб уникнути появи такої неприємної проблеми, як гельмінти у дитини, слід особливу увагу приділити її миттю. Зелений пучок недостатньо просто промити під струменем води.
Спочатку його слід помістити в ємність з водою, дати постояти кілька хвилин. Так частинки землі розчиняться і їх легше буде змити. Потім кілька разів промийте листочки в новій порції води. Після цього варто сполоснути зелень в проточній воді і розкласти на чистому сухому рушнику. Після того, як вода стече, зелень для дітей можна починати готувати. При приготуванні страв дітям до року зелень краще додатково обдавати окропом.
Безумовно, найкраще, якщо зелень вирощена на власному городі або в своїй теплиці, без додавання хімікатів. Лише в цьому випадку Ви можете бути впевненими, що дитина отримає від зелені всі корисні речовини і не отримає ніякої шкоди.
Якщо ж Ви віддаєте перевагу ринку, то краще купувати зелень і овочі на ринку, в якому продукція проходить контроль і де продавець може представити Вам необхідні документи, що підтверджують якість продукту.
Унікальна і незамінна користь зелені
Амінокислоти в зелені. Японські вчені встановили, що амінокислоти зелені нейтралізують дію канцерогенів. Для дітей, що живуть у великих містах, де на них негативний вплив чинять вихлопні гази, смог, консерванти – це особливо важливо.
Біофлавоноїди в зелені. Ці елементи діють як антиоксиданти, захищають організм від руйнівного впливу навколишнього середовища, відновлюють клітини серцево-судинної і нервової системи, покращують мозковий кровообіг.
Ензими в зелені. Зелень багата ензимами – білками, які допомагають засвоєнню їжі. Завдяки їм обмін речовин прискорюється, з організму швидше виводяться продукти розпаду. В результаті дитина відчуває себе бадьорою.
Германій в зелені. Один з необхідних дитячому організму елементів, захищає його від кисневого голодування, підтримує імунітет дитини. А ще германій насичує організм корисними іонами і нейтралізує шкідливі.
Хлорофіл в зелені. У всіх зелених рослинах міститься цей кольоровий пігмент. Він зміцнює мембрани клітин і бере участь в оновленні сполучної тканини.
А вже у наступній частині статті, Корисна зелень для дітей. Частина 2, ми з Вами обговоримо всі види зелені та дізнаємося як включати ту чи іншу зелень в раціон малюка. Далі буде…