Дитячі пустощі з вогнем практично неминучі, особливо у віці після семи років, коли діти самі гуляють у дворах з друзями. Їм просто цікаво подивитися, як же буде горіти багаття, що станеться, якщо в багаття кинути палицю, або шину від автомобіля. І добре, якщо дитячі пустощі з вогнем відбуваються десь на очах у дорослих, а не за сараями або будинками, так щоб ніхто не бачив. Дитячі пустощі з вогнем можуть стати причиною пожежі навіть у будинку, а не на вулиці. Звісно ж, це в тому випадку, якщо ви не поясните своїй дитині що таке вогонь, і як обережно з ним потрібно поводитися.
Дитячі пустощі можуть виявлятися не тільки в грі з вогнем. Як правило, найчастіше діти починають пустувати, не слухати батьків, і пакостити, коли на них якось сильно тиснуть. Тому, перш ніж забороняти дитині, робити що-небудь, поясніть їй, з якої причини цього робити не потрібно. Найчастіше суворе «не можна», «не чіпай», «відійди» просто затискають особистість в дитині, і зароджують бажання до непослуху, якщо у малюка сильний характер. Краще сказати «Якщо ти доторкнешся до праски, на твоєму пальчику з’явиться рана, і буде дуже боляче».
Як ще можуть проявлятися дитячі пустощі? Цілком можливо, що крихітка захоче розмалювати маминою помадою свою розмальовку. А може бути, дитина принесе вам додому черв’яків в кишенях – це все теж дитячі пустощі. Але на відміну від пустощів навмисних, ці пустощі швидше ненавмисні, тобто зроблені через незнання. Дитина просто не знає, що їй загрожує, якщо вона принесе додому дощових черв’яків в кишенях, і, скажімо, витягне їх прямо на килим. Вона не знає, що цього робити не можна, тому що ви нічого про таке не говорили.
Варто поблажливо ставитися до дитячих витівок, але в той же час, не можна давати слабинку. Якщо дитина побачить, що її поведінка викликає роздратування або обурення, напевно буде повторювати ту ж витівку, щоб подратувати вас. Діти часом роблять щось тільки заради реакції батьків.
Чому з’являються дитячі пустощі
Коли ми говоримо «дитячі пустощі», насправді на увазі маємо «не дуже правильну» поведінку дитини. Але чому дитина поводиться «не дуже правильно»? Це досить просто пояснити, і трохи вище ми вже пробували розібратися від чого, і в яких ситуаціях виникають дитячі пустощі. Але давайте подивимося трохи глибше.
Дитячі пустощі через незнання
Найнешкідливіша причина виникнення дитячих пустощів, і в той же час – одна з найбільш небезпечних причин. Діти часом просто не знають, що спричинить за собою ту чи іншу дію, яку небезпеку вони на себе викликають. Тому, потрібно ретельно пояснювати дитині, що можна робити, а чого не можна, і в першу чергу – чому не можна.
Іноді дитячі пустощі з вогнем навіть у підлітковому віці стають причиною травм і нещасних випадків. А все через незнання. Приміром, хлопчаки вирішують зробити саморобку-вибухівку, і вони абсолютно не знають, до яких наслідків це може призвести. Нехай вона і маленька, але небезпечна – втрата зору, опіки, травми від осколків. Діти чули від батьків тільки «не можна», а насправді, батьки хлопчаків повинні детально пояснити, чому не можна цього робити, у наш час дітям можна показати на відео не тільки наслідки саморобних вибухів, а й багато інших небезпечних ситуацій.
Ще один приклад незнання, і дитячих пустощів. Мама завжди тримає доньку, переходячи через дорогу за руку. І ось, в один прекрасний день, дівчинка чотирьох років, пустує біля мами на тротуарі, і чекає, коли вони будуть переходити дорогу. Мама все так само тримає її за руку. Але раптом дівчинка несподівано кричить «А давай у доганялки!» І рветься перебігати дорогу. Добре, що мама тримала її за руку, інакше дівчинка б так і побігла на дорогу. Чи це не дитяча витівка? Але наскільки небезпечна вона для життя! Звичайно ж, дитині давно слід пояснити, що машини можуть збити людину насмерть, тому як слово пояснення «не можна бігати на дорогу, там машина може вдарити» звучить не дуже страхітливо. Але всі батьки бояться пояснювати дітям, що таке смерть. Хоча вже в 4 роки діти дивляться мультфільми, де вона часом явно присутня. Взяти ту ж «Білосніжну», наприклад. Візьміть коляску, нехай це буде машина, або справжню іграшкову машину, і ляльку, і покажіть дитині що буде, якщо лялька потрапить під колеса – не шкодуйте ляльку, нехай вона отримає такі травми, які не ремонтуються. Життя вашої дитини коштує набагато більше, ніж одна поламана лялька.
Дитячі пустощі через брак уваги
Так, нестача уваги – найпоширеніша причина дитячих пустощів. Ви прийшли з роботи, втомилися, хочете зайнятися своїми справами, а тут дитина, вимагає уваги. Звичайно ж, ви приділите їй увагу, але потім все одно будете займатися чимось іншим – ось тут і почнуться дитячі пустощі, якщо уваги, приділеної вами дитині, було недостатньо. Якщо діти дошкільного віку дійсно влаштовують дитячі пустощі з цього приводу (схопити мамину косметичку, відкрити помаду, розлити духи і так далі), то підлітки просто можуть наламати дров через це (втекти з дому, перестати вчитися, зробити тату і так далі) . Тому, як би ви не втомлювалися – завжди знаходьте час для своїх дітей. Від цього залежить не тільки їх психологічне здоров’я, але і здоров’я фізичне.
. .
. .