Ідеї для дитячого дозвілля, Розмальовки та поробки для дітей

Малювання манкою

malyuvannya_mankoyu3

Деякі батьки можуть задатися питанням, а навіщо малювати манкою (піском), яка від цього користь? Чи не легше малювати фарбами, гуашшю, олівцями, фломастерами, крейдою, пальчиковими фарбами?

Малювання манкою позитивно позначається на розвитку дрібної моторики пальчиків, тактильних відчуттів дитини, сенсорики, мислення, фантазії, уяви, мови, мозку малюка. До того ж такий вид творчості діє заспокійливо на дитину, що актуально для непосидючих малюків.

malyuvannya_mankoyu1

У процесі малювання манку можна затискати в кулак, пересипати з долоньки на долоньку, малювати химерні візерунки пальчиками, долоньками. У старших діток можуть вийти справжні картини з манної крупи: машини, дерева, сонечко, будиночки …. Обмежується тільки фантазією малюка.

. . . . . .

Підготовка до малювання манкою

Насамперед візьміть те, на чому дитина буде малювати – це може бути піднос, широкий посуд, прямокутний тазик з високими бортиками – дитині достатньо місця для творчості і немає ризику, що манка ненароком буде висипана на підлогу. Далі розсипаємо НЕ товстим шаром манку на дно посуду (буквально 3-4 мм, інакше дитині буде складно малювати) і вручаємо дитині.

malyuvannya_mankoyu2

Малювати можна все, що подобається – транспорт, будинки, людей, птахів, тварин. Можна водити пальчиком і вимальовувати крапочки, хвильки, палички, кружечки.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Вивчення букв, цифр, геометричних фігур за допомогою … манки

Як можна вчити букви за допомогою манки, скажете ви? Та дуже просто: треба їх … малювати. Можна малювати букви і цифри пальчиками, трубочками, паличками. Запропонуйте дитині називати букви, цифри, фігури, які малюєте ви, а потім помінятися ролями – тепер малюк малює, а ви називайте букви. Можете намалювати, наприклад, квадрат, назвати його і запропонувати синові чи доньці намалювати поруч таку ж фігуру і назвати її.

На манці можна також малювати іншою крупою: рисом гречкою, горохом, квасолею, насінням соняшника…

Малювати на манній крупі можна пальчиками, коктейльними трубочками, пензликами, рисом / гречкою (викладати малюнки).

Манною крупою можна також малювати на аркуші паперу. Роздрукуйте (або намалюйте) простий малюнок на аркуші паперу. Запропонуйте дитині змастити контури малюнка клеєм, після чого посипати їх манною крупою.