Чи варто проявляти занепокоєння, якщо дитина сильно потіє, особливо під час сну? Часто надмірна активність залоз у малюків спостерігається на першому році життя. Це не є ознакою патології або якогось захворювання. Просто організм крихітки ще не до кінця розвинувся, і кожна, навіть незначна зміна температури сприймається нею як загроза.
Хоча, в деяких випадках зайва активність потових залоз дійсно може бути ознакою серйозних проблем. Перерахуємо їх нижче, але при цьому відзначимо, що остаточний діагноз може поставити тільки лікар. Тому завчасно піддаватися паніці не варто.
Можливі проблеми зі здоров’ям
Далеко не всі малюки відрізняються підвищеним потовиділенням уві сні. Наприклад, пітливість зустрічається часто у тих дітей, які швидко набирають у вазі. Але це явище може бути першою ластівкою, яка свідчить про загрозу розвитку деяких недуг.
- Рахітизм – дефіцит кальцію, при якому відбувається неправильний розвиток кісток. Пітливість – один з необов’язкових симптомів.
- Проблеми серцево-судинної системи – на щастя, явних симптомів у них предостатньо, і захворювання неважко впізнати в ході звичайного лікарського обстеження.
- Астенія – фізична слабкість, особливо часто розвивається після тривалої хвороби. Легко лікується.
- Патологія щитовидної залози – у більшості випадків супроводжується більш явними симптомами, що випереджають сильне потіння уві сні.
Ще раз підкреслимо, що перераховані захворювання виявляються відносно легко, і якщо дитина сильно потіє уві сні, списувати це на недугу до походу до лікаря не варто.
Як позбавити малюка від пітливості
Навіть у домашніх умовах позбавити дитину від незручностей, пов’язаних з пітливістю, дуже просто. Головне – усунути зовнішні подразники. Оптимально для хорошого самопочуття, коли в приміщенні регулярно підтримується стабільна температура повітря в районі 20 ° С. Бажано не допускати протягів, провітрювати будинок, коли дитина перебуває на прогулянці. Під час сну не одягати дитину в одяг, виготовлений із синтетичних матеріалів.
Якщо ж всі умови дотримані, а малюк під час сну продовжує сильно потіти, то вдайтеся до наступного ефективного способу. Під час вечірнього купання розчиніть у воді морську сіль. Користь від процедури досягається досить швидко. Також зайва активність залоз, часто є ознакою нестачі в зростаючому організмі корисних речовин. Особливо сильно вона виявляється навесні, коли низька сонячна активність призводить до нестачі вітаміну D. У цьому випадку порадьтеся з лікарем і за його рекомендацією давайте вітамін у вигляді таблеток.
Явище, коли дитина сильно потіє, особливо під час сну, практично ніколи не є симптомом небезпечного захворювання або патології в розвитку. Але не зайвим з боку батьків буде проявити пильність – своєчасне звернення до лікаря полегшить подальше лікування, якщо воно знадобиться.