Здоров'я дитини

Якщо дитина не хоче носити окуляри

yakszo_ditina_ne_hoche_nositi_okulyari

Зір може погіршитися в будь-якому віці, і діти – не виняток. Але що робити батькам, якщо дитина не хоче носити окуляри? Це небажання може вилитися в справжній конфлікт двох поколінь і поставити під загрозу здоров’я малюка.

У дитинстві закладаються основи поведінки і звички. У дітей з ослабленим зором одна з обов’язкових звичок – носіння окулярів. Не можна нехтувати приписами лікаря: окуляри допомагають зупинити погіршення зору і скоригувати його. І саме від батьків залежить, як швидко малюк звикне до окулярів.

Діти в дуже ранньому віці досить швидко звикають до окулярів і сприймають аксесуар, як належне. Однак діти вже шкільного віку можуть бути проти, категорично не сприймати окуляри. Вирішити проблему можуть правильно підібрані медичні оправи для дітей, а також правильна батьківська позиція і бажання зрозуміти свою дитину.

diti_ta_okulyari

Чому дитина не хоче носити окуляри

Причин такої поведінки може бути кілька. Щоб з’ясувати всі, поспостерігайте за дитиною.

  • Наприклад, дитина вдома окуляри надягає, а в школі відмовляється навідріз. Поговоріть з в вчителем, напевно так відбувається через те, що в школі малюка дражнять однолітки, і він соромиться ходити в окулярах.
  • У ситуації, коли дитина не хоче носити окуляри навіть вдома, «винна» незручна оправа або дизайн окулярів, який дитині не подобається.
  • Якщо ви зіткнулися з тим, що малюк спочатку носив окуляри, а потім став відмовлятися, варто звернутися до лікаря. Можливо, відбулися зміни зору, і тепер лінзи окулярів неактуальні, викликають незручність та псують очі.

Читайте також:

Бережи зір змолоду: дитяча гімнастика для очей

Як привчити дитину носити окуляри

Перше, що потрібно зробити – відверто поговорити з малюком, пояснити користь носіння окулярів. Розкажіть дитині, що окуляри допоможуть їй добре бачити написане на шкільній дошці, буде легко вчитися, вона буде комфортно себе почувати.

Приклади відомих людей і персонажів в окулярах (Гаррі Поттер, Джонні Депп) можуть мотивувати дитину. Подивіться разом фільм або мультик за участю героїв в окулярах, з’ясуйте, хто з вчених, винахідників, музикантів погано бачив, але при цьому досяг успіхів у своїй сфері.

diti_ta_okulyari2

Далеко ходити за прикладами не доведеться, якщо хтось у вашій родині теж носить окуляри. Діти з задоволенням копіюють дорослих. Ви можете купити захисні окуляри для роботи за комп’ютером, щоб показати малюкові, як потрібно дбати про своє здоров’я.

Окуляри можуть стати частиною іміджу дитини, дозволяють легко міняти образи і зовнішність. Нехай дитина скористається цією можливістю. Дозвольте дитині купити оправу з цікавим дизайном, мати не одні, а відразу кілька окулярів в запасі. Дитина буде себе почувати дорослою, і по-іншому дивитися на носіння окулярів. На додаток до них купіть красивий футляр.

Пам’ятайте, що малюк потребує вашої підтримки. Не сваріть дитину, якщо вона відмовляється надягати окуляри. Не дозволяйте нікому з близьких сміятися над малюком в окулярах. Якщо дитину дражнять в школі, попросіть педагога провести тематичне виховне заняття.

Якщо вашій дитині прописали носити окуляри, а вона відмовляється навідріз, постарайтеся переконати її в користі і необхідності таких заходів. Дозвольте дитині самій вибрати оправу, яка буде їй подобатися. Це не просто медичний засіб, а й гарний аксесуар.