Виховання дітей

5 поширених помилок, котрі роблять батьки підлітків

З підлітками неможливо спілкуватися за правилами, котрі діяли в молодшому віці. Але багато батьків продовжують сприймати їх як маленьких дітей. В результаті з’являється агресія, замкнутість, недовіра. Аби нормально пережити новий період, уникайте 5 найпоширеніших помилок, описаних у нашій статті.

Розповідай вже і зараз!

Підлітки не діляться з батьками всіма деталями свого життя, це абсолютно нормально. Прийміть цей факт і не намагайтеся тиснути на дитину, аби вивідати потрібну вам інформацію. Інакше ви виростите закриту людину або майстерного брехуна…

pidlitki-2

Що треба робити: наголосити на тому, що ви завжди готові допомогти. Підтримувати у складнощах, а не сварити за помилки, котрі скоюють всі молоді люди.

. . . .

Вигортай кишені

Обшук дітей дозволяє отримати цінну інформацію. Щоправда, лише кілька раз. Невдовзі дитина навчиться майстерно ховати заборонені предмети. А ще вона перестане довіряти своїм батькам і буде ставитися до них як до агентів Гестапо…

pidlitki-3

Що треба робити: поважати особистий простір. Шукайте інші способи котролю над підлітком.

Я краще знаю, що тобі потрібно!

Підліток відчуває себе неповноцінним, якщо його думка систематично ігнорується. Невдовзі він почне проявляти агресію або виросте людиною, котра не вміє самостійно приймати рішення.

pidlitki-4

Приведемо приклад: ви хочете записати хлопця на секцію футболу, але він проти. Нічого страшного. Нехай юнак сам обере гурток. Так ви досягнете цілі (дитина займається спортом), а підліток відчує, що його думку цінують.

А ще потрібно ставити конкретні вимоги. Замість “почни вчитися” слід говорити “підтягни середній бал по історії до четвірки”. Такі зауваження неможливо трактувати двояко.

Останній раз пробачаю. Але якщо ти ще раз отримаєш двійку…

Невиконання власних попереджень призводить до втрати авторитету та пропагує безвідповідальність. Дитина буде краще вчитися та пристойніше себе вести, якщо за кожен поганий вчинок отримуватиме покарання. Послідовність слід проявляти і в обіцянках. Хочете зберегти довіру? Тоді завжди виконуйте дане слово!

pidlitki-5

Ти одягаєшся як папуга і ведеш себе як телепень…

Пряма та образлива критика не змінить думку підлітка. Якщо вам щось не подобається, спробуйте поговорити у спокійному тоні і знайти компроміс Це стосується не лише одягу, але й всіх сфер життя дитини.

Приведемо приклад: вам не подобається одяг доньки. Не намагайтеся змінити її смаки (це неможливо), спробуйте згладити проблему. Просто скажіть їй: “ти маєш право одягатися як хочеш, але на твій одяг шкодуються вчителі. Давай ми купимо тобі нову пару штанів саме для школи…”

pidlitki-6