Виховання дітей

5 найкращих книг про виховання дітей

Книги, які допоможуть порозумітися з дітьми, знайти правильний підхід для їх психічного і фізіологічного розвитку.

“Таємна опора” Людмила Петрановська

Ця книга написана для батьків і пар, які лише планують завести дітей. Вона присвячена духовному і фізичному розвитку дітей у різний період життя: від перших місяців до підліткових років.

kniga-diti-1

Автор пояснить, чому виникають істерики, як розмовляти зі школярем і вирішувати його проблеми у спілкуванні з однолітками. Також ви дізнаєтесь про шкоду надмірної опіки і навязування власних поглядів… В цій книзі піднімається і багато інших актуальних питань.

“Лінива мама” Анна Бикова

Серія з семи книг, що націлена на різні вікові категорії дітей. Вона допомагає підготувати дитину до самостійності, пояснює як не гніватись на дітей і зберігати душевну рівновагу. Текст написаний з гумором, він приносить не лише на користь, але й насолоду. Книги між собою не пов’язані, їх можна читати в довільному порядку.

kniga-diti-2

“Боротьба за дитину” Француаза Дольто

Книга заснована на особистому досвіді – його авторка росла в 7-дітній сім’ї та тричі ставала матір’ю. Француаза Дальто – це психоаналітик і доктор медичних наук, що популяризує наукові дослідження без складних термінів. Головна теза книги: дитина вже є сформованою особистістю і до неї потрібно ставитися як до дорослої людини.

kniga-diti-3

“Виховання без травмування або Навіщо дітям дорослі” Вікторія Горбунова

Автор – дитячий психотерапевт, що має великий досвід у спілкуванні з дітьми. Вона розповідає про шкідливість гіперопіки та способи відмовитись від звичних “залякувань і вмовлянь”. Книга пояснює безперспективність жорстоких покарань і вчить правильним способам мотивації.

kniga-diti-4

Ця праця буде корисною для батьків, котрі шукають відповіді на питання як виробити нормальну самооцінку у дітей, та як навчити їх жити повноцінним щасливим життям без переживань і тривог.

“Як виховати дорослого” Джулі Літкотт-Гаймс

Книга допоможе навчити дитину самостійно приймати рішення, долати негаразди, самовдосконалюватись. Автор розповість про недоліки надмірної опіки та інші типові помилки у вихованні дітей. Також ви дізнаєтесЬ, як давати більше свободи дітям для рішень і дій, та зрозумієте як змінитися самим. Останній пункт є найважливішим, адже діти беруть приклад з найближчих людей…

kniga-diti-5