Книги, які допоможуть порозумітися з дітьми, знайти правильний підхід для їх психічного і фізіологічного розвитку.
“Таємна опора” Людмила Петрановська
Ця книга написана для батьків і пар, які лише планують завести дітей. Вона присвячена духовному і фізичному розвитку дітей у різний період життя: від перших місяців до підліткових років.
Автор пояснить, чому виникають істерики, як розмовляти зі школярем і вирішувати його проблеми у спілкуванні з однолітками. Також ви дізнаєтесь про шкоду надмірної опіки і навязування власних поглядів… В цій книзі піднімається і багато інших актуальних питань.
“Лінива мама” Анна Бикова
Серія з семи книг, що націлена на різні вікові категорії дітей. Вона допомагає підготувати дитину до самостійності, пояснює як не гніватись на дітей і зберігати душевну рівновагу. Текст написаний з гумором, він приносить не лише на користь, але й насолоду. Книги між собою не пов’язані, їх можна читати в довільному порядку.
“Боротьба за дитину” Француаза Дольто
Книга заснована на особистому досвіді – його авторка росла в 7-дітній сім’ї та тричі ставала матір’ю. Француаза Дальто – це психоаналітик і доктор медичних наук, що популяризує наукові дослідження без складних термінів. Головна теза книги: дитина вже є сформованою особистістю і до неї потрібно ставитися як до дорослої людини.
“Виховання без травмування або Навіщо дітям дорослі” Вікторія Горбунова
Автор – дитячий психотерапевт, що має великий досвід у спілкуванні з дітьми. Вона розповідає про шкідливість гіперопіки та способи відмовитись від звичних “залякувань і вмовлянь”. Книга пояснює безперспективність жорстоких покарань і вчить правильним способам мотивації.
Ця праця буде корисною для батьків, котрі шукають відповіді на питання як виробити нормальну самооцінку у дітей, та як навчити їх жити повноцінним щасливим життям без переживань і тривог.
“Як виховати дорослого” Джулі Літкотт-Гаймс
Книга допоможе навчити дитину самостійно приймати рішення, долати негаразди, самовдосконалюватись. Автор розповість про недоліки надмірної опіки та інші типові помилки у вихованні дітей. Також ви дізнаєтесЬ, як давати більше свободи дітям для рішень і дій, та зрозумієте як змінитися самим. Останній пункт є найважливішим, адже діти беруть приклад з найближчих людей…