Вагітність і пологи

Як зміцнити імунітет під час вагітності

Вагітність викликає гормональний збій. Майбутня мама відчуває слабкість, нудоту, запаморочення. Також у багатьох жінок виникає стрес, або як мінімум сильні переживання. Все це негативно впливає на імунітет, створюючи загрозу для малюка. Втім, не варто панікувати. Для відновлення і підсилення організму достатньо дотримуватися кількох простих порад, зібраних у нашій статті.

Правильне харчування – основа всього

Харчуйтесь 5-6 разів в день невеликими порціями. Їжте м’ясо і рибу в першій половині дня, а овочі з великою кількістю клітковини – після обіду. Також у раціон слід додати кисломолочні продукти, хліб грубого помелу, бобові. Мамам рекомендується приймати добавки з йодом, залізом, фолієвою кислотою та Вітаміном D у рекомендованій виробником кількості. А ось від солодкого, солоного, жареного та “хімічного” слід відмовитися.

vagitnii-imunitet-1

Чим краще ви харчуватиметеся, тим більш здоровим буде ваш кишечник. А саме там знаходяться 70% клітин, що відповідають за природній захист людини.

Фізична активність і гартування

Старайтеся кожного дня гуляти на свіжому повітрі по кілька годин. Вагітним жінкам потрібно більше кисню, а під час прогулянки він добре засвоюється. Крокуйте по території парків, лісів та інших малолюдних місць, де є чисте повітря та низький рівень шуму.

vagitnii-imunitet-2

Регулярні прогулянки в хорошу погоду приносять наступну користь:

  • захист від анемії та гіподинамії.
  • покращення сну.
  • послаблення стресу.
  • запобігання геморою і запорів.

Комфортні умови для тіла і душі

Нерви послаблюють організм і зменшують його здатність боротися з хворобами. А отже – для зміцнення імунітету зберігайте хороший настрій. Не переживайте через дрібні неприємності (вони виникатимуть, але ви справитесь). Попросіть близьких про підтримку і підтримуйте їх у відповідь.

vagitnii-imunitet-3

Базові поради для укріплення імунітету під час вагітності

Для підвищення природного захисту необхідно дотримуватись наступних вимог:

  • відмовтесь від алкоголю та нікотину.
  • спіть 8-9 годин на добу.
  • звертайтеся до лікаря при першій підозрі на хворобу.
  • не відвідуйте місць з великим скупченням людей.
  • підтримуйте чистоту в домі та дотримуйтесь правил гігієни.