Сім'я

Участь бабусь і дідусів у вихованні малюка, як уникнути конфліктів

uchast_u_vihovanni_babus_ta_didusiv_yak_uniknuti_konfliktiv

Традиційно в Україні представники старшого покоління беруть активну участь у вихованні онуків. У цьому є безліч цілком очевидних плюсів. Але найчастіше молоді батьки, доручаючи своїх малюків турботам дідусів і бабусь, забувають про характерні для подібної ситуації «підводні камені».

Одна з найпоширеніших батьківських скарг – бабуся / дідусь дуже балують онука / внучку. Також конфлікти часто виникають на грунті розходження в підходах до виховання і догляду за дитиною. Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями вирішувати конфліктні ситуації?

Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — домовляйтеся …

Говоріть, говоріть і ще раз говоріть! Проговорюйте абсолютно все! Чим і коли годувати дитину; які ліки давати, коли дитина хворіє, як довго гуляти і які мультики / передачі дозволяти дивитися. Якщо бабуся і / або дідусь з усім погоджуються, але ви відчуваєте, що вашими побажаннями можуть і знехтувати, попросіть їх обґрунтувати власну позицію. Приклад: бабуся вважає, що температуру найкраще збиває старий добрий анальгін. Варто вислухати її доводи, а потім спокійно пояснити, чому для хворої дитини краще дитячі ліки останнього покоління.

Щоб у малюка не виникло упередженого ставлення про способу виховання батьків, домовтеся з бабусями і дідусями не критикувати одне одного в розмові з дитиною.

babusi_i_didusi_v_vihovanni_yak_uniknuti_konfliktiv

Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — пояснюйте …

Пояснюйте свою позицію не тільки бабусям / дідусям, а й своїй дитині. Наприклад, якщо бабуся забороняє онукові / внучці ходити вдома босоніж, а ви вважаєте це цілком допустимим, малюк може просто-напросто заплутатися. Можна сказати йому / їй: «Я дозволяю тобі ходити без тапочок, тому що у нас підлога з підігрівом, і я знаю, що ти не застудишся. А бабуся живе окремо від нас – їй може здаватися, що підлога не дуже чиста або недостатньо тепла. Ми обговоримо це з нею».

Детально обгрунтовуйте старшому поколінню свої погляди на виховання. Якщо дідусь годує п’ятирічну внучку з ложки, застібає їй гудзики і надягає сандалики, озвучте ті доводи, які здаються вам природними (наприклад про те, що в такому віці нормально розвинена дитина повинна самостійно одягатися і їсти).

Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — не сваріться…

В жодному разі не сваріться при дитині. Порада ця стара як світ, але вона не втарчає актуальності. Якщо ви хочете, щоб малюк поважав старших, проявляйте повагу одне до одного.

uchast_u_vihovanni_babus_ta_didusiv_yak_uniknuti_konfliktiv2

Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — докладайте усіх зусиль, старайтеся

Старайтеся перевести енергію бабусь і дідусів в потрібне русло. Попросіть їх приносити онукові/внучці замість численних шоколадок і чіпсів фрукти і горіхи, а замість дисків з мультфільмами – розвиваючі ігри. А замість того, щоб прибирати розкидані іграшки за онуками, можна запропонувати їм компроміс — вони самі прибирають за собою, але потім бабуся йде з ними гуляти в парк або дідусь веде їх в театр тіней. Швидше за все, старше покоління піде вам назустріч.

Як уникнути конфліктів з бабусями та дідусями — спробуйте зрозуміти …

Спробуйте зрозуміти чому так відбувається. Можливо, людям похилого віку не вистачає уваги з вашого боку, і онук/онука для них – єдине «світло у віконці». Якщо бабуся чи дідусь дуже пестять малюка, можливо, вони просто бояться втратити його любов. Потрібно в м’якій формі донести до них, що, потураючи всім дитячим капризам, вони ризикують одержати не люблячого внука, а юного деспота.

Працюйте надсобою, спілкуйтеся, пояснюйте … і ви обов’язково досягнете компромісу, знайдете спільну мову з старшим поколінням. А головне не забувайте: старість – «хвороба» заразна – рано чи пізно нею «хворіють» усі! Ми з вами також будемо колись бабусями/дідусями … і тоді вже напевно нам дуже захочеться, щоб з нами також рахувалися і поважали!

. .

. .