Розвиток дітей

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

Дуже важливо враховувати вік дитини при виборі тих чи інших видів розвиваючих ігор. В іншому випадку, маляті або буде нецікаво гратися (якщо запропоновані ігри будуть розраховані на більш молодший вік, ніж у даної дитини), або йому складно буде розуміти вимоги і умови гри (якщо вони будуть розраховані на більш дорослих дітей).

У віці 2-3 років діти особливо допитливі, рухливі і здатні навчатися. У цьому віці у дитини закладається фундамент знань, умінь і навичок. Тому дуже важливо, щоб батьки проводили з ним якомога більше часу, займалися і гралися. А які саме розвиваючі ігри вибрати для дитини 2-3 років, щоб вона гармонійно росла і розвивалася, визначимо разом.

Які головні зміни відбуваються з дитиною в цей період? Малюк розуміє значення власного «Я», для повноцінного його розвитку потрібна похвала і увагу з боку батьків. Крім емоційного дорослішання посилюється і рухова активність крихти. У нього досить часто виникають бажання, які не збігаються з батьківськими, потихеньку дитина починає проявляти бунтарські замашки. У цьому віці умовити малюка зробити що-небудь непросто, а змусити – практично неможливо. Дитина вважає себе вже досить дорослою, тому батькам ні в якому разі не можна придушувати бажання дитини (якщо вони не є небезпечними), а допомагати їй самовиражатися, рости в особистісному плані, формувати характер.

rozvivayuchi_igri_dlya_ditei_2-3_rokiv

Ігри, що розвивають мовлення дитини 2-3 років: їх необхідність, значення, результат

Саме в 2-3 роки спостерігається ривок в розвитку мовлення, значить, батькам необхідно допомогти дитині в цьому. Для вираження думок дитині необхідний достатній словниковий запас. Для накопичення нових слів потрібно називати вголос дії, що здійснюються з дитиною.

Багатьом малюкам подобаються лічилки, тому батькам рекомендується розучувати їх з дитиною регулярно. Також у віці двох-трьох років можна загадувати дитині нескладні загадки, вони допомагають розвинути спостережливість і уяву малюка.

igri_na_rozvitok_mislennya

Детальніше про розвиваючі ігри для розвитку мовлення читайте у нашій статті Вправи для розвитку мовлення для дітей 2-3 років

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Ігри, що розвивають логіку і мислення дитини 2-3 років: їх необхідність, значення, результат

Дитину 2-3 років можна сміливо знайомити з математикою, правда, необхідний особливий підхід, маляті повинно бути цікаво. Для занять за такою математики потрібно запастися різними різнобарвними картками для гри з цифрами або геометричними фігурами. Існують навіть спеціальні картки для дівчаток або для хлопчиків. Адже увагу хлопчика більше приверне картинка з машинкою або конструктором, а дівчинку, наприклад, з лялькою.

Взагалі, щоб навчити дитину перших цифр, варто постійно рахувати всі предмети, наприклад, сходинки на сходах або яблука в тарілці. Спільно з цифрами буде легко пояснювати такі поняття, як «багато» і «мало».

Для розвитку пам’яті, логічного мислення і уваги найкраще використовувати в заняттях з дитиною різнокольорові картонні книжки, пазли і ін. У цьому віці дитина вже вміє малювати, будувати з кубиків будиночки, вежі і виконувати складні дії, що складаються з декількох простих. Для повноцінного розвитку дитини потрібно постійно розмовляти і пояснювати всі дії, що відбуваються з ним.

2014_palchikovi_igri

Пальчикові ігри для дітей 2-3 років: їх необхідність, значення, результат

Ще в ранньому віці необхідно правильно розвивати м’язи дитини, особливо на долоньках і пальцях. Педіатри всього світу радять проводити пальчикові ігри з дітьми, особливо у віці від двох до трьох років. У нашій країні найвідомішою вважається пальчикова гра про сороку-ворону. Люблячі батьки і бабусі читають її своїм малюкам.

Детальніше про пальчикові ігри читайте у нашій статті Пальчикові ігри для дітей

Потрібно обов’язково хвалити дитину за активність в грі і всіляко її заохочувати.

Період 2-3 років – це найкращий вік для нових відкриттів, адже дитина щодня хоче бачити і пізнавати щось нове. Тому обов’язком батьків є дати їй такі емоції, забезпечити базу для повноцінного розвитку і самовираження. Якщо робити все правильно, дитина отримає розвиток самостійності, інтелекту і усвідомленості. Добре розвинута дитина в майбутньому краще вчиться в школі, легко знаходить спільну мову з іншими дітьми, має різнобічні захоплення. Головне – не втратити час, займатися з дитиною регулярно. А перші результати не змусять себе довго чекати. Нехай вам щастить і все виходить легко!