Розвиток дітей

Поради батькам дівчаток-підлітків

Наталка

poradi_batkam_divchatok-pidlitkiv

Батьки дівчаток підліткового віку повинні заздалегідь підготуватися до вирішення певних проблем, так як їх, в тій чи іншій мірі, не уникнути. Дівчинка починає змінюватися, ці зміни можуть її налякати. Завдання батьків – тактовно і доступно пояснити суть змін.

Організм виробляє гормони у великій кількості і тому тіло дівчинки починає дуже швидко рости: подовжуються кінцівки, через це змінюється хода, може з’явитися деяка незграбність у рухах. Деякі дівчатка дуже сильно цього соромляться, аж до того, що бояться ходити в школу і на прогулянки з друзями.

Мудра мама, а може і тато, повинні пояснити дівчинці, що це тимчасове явище, що скоро вона навчиться справлятися зі своїми новими пропорціями, і стане прекрасною граціозною дівчиною. Заняття спортом або танцями можуть допомогти в цьому. Піджартовування і сарказм краще поки зовсім виключити із «домашнього» лексикону, так як підвищений рівень гормонів впливає і на настрій. Дитина в пригніченому стані буде сприймати жарти як глузування, і настрій від цього тільки погіршиться.

Помітно змінюється і обличчя дівчинки, воно подовжується. Часто ніс і підборіддя збільшуються в першу чергу, що додає нових страждань. Батьки можуть заспокоїти дитину, показавши свої дитячі, підліткові і потім дорослі фотографії: всі колись змінювалися подібним чином. Такі речі веселять дітей, дозволяють поглянути на батьків по іншому, більше довіряти їм, дізнавшись, як вони долали подібні труднощі.

pidlitkova_gigiena

Особиста гігієна дівчинки-підлітка

Окрема тема – вугрі. Є підлітки, які благополучно уникають цієї проблеми, є ті, які не звертають на неї уваги, але більшість все-таки глибоко не задоволені станом своєї шкіри і всіма силами намагаються цього позбутися. Забороняти видавлювати прищі немає сенсу, потрібно пояснити «техніку безпеки», інакше при невмілому підході можна зробити обличчя схожим на ковбасу.

Робити це варто перед сном, вночі наша шкіра посилено регенерується, тому є шанс прокинутися вранці в більш-менш в пристойному вигляді. Вимити обличчя і руки, розпарити шкіру, протерти уражену ділянку шкіри спиртом, до і після процедури видалення прищика. У наступні дні заживаючу ранку можна змащувати маззю, яка містить пантенол, він прискорює загоєння уражених тканин.

Ваші поради для дівчаток-підлітків про те, як прибрати прищі з лиця, напевно допоможуть їм зберегти шкіру гладкою і ніжною. Однак якщо вугрі сильні, краще зводити дівчинку до косметолога.

Якщо до цього можна було дивитися крізь пальці на те, що дівчинці лінь вмитися перед сном, то тепер потрібно акцентувати увагу на питаннях гігієни. Вмивати обличчя вранці зі спеціальним засобом і змивати косметику перед сном тепер в її інтересах, так як на чистій шкірі прищиків буде менше.

Волосся, залежно від типу, потрібно мити у міру забруднення. Приймати щоденний душ, у тому числі інтимний, користуватися дезодорантом, часто міняти нижню білизну потрібно тому, що немите тіло має неприємний запах.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Дівчинка-підліток – перетворення в жінку

Ще одна подія, якої так чекають і бояться дівчата – перша менструація. Пояснити основні функції репродуктивної системи жінки потрібно заздалегідь, щоб дівчинка чітко уявляла собі, що до чого. Багато страхів випливають саме з недоліку елементарних знань. Деякі вирішують, що можуть стекти кров’ю і померти, хтось, побачивши пігментацію в нижній частині живота призначає себе вагітною, є дівчатка, що панічно бояться тампонів, які нібито позбавляють їх невинності.

divchinka_pidlitok_peretvorennya_v_zhinku

Всі ці страхи можна розвіяти за допомогою однієї роз’яснювальної розмови. Розповісти, що не у всіх дівчаток менструація починається в одному віці: це може статися і в 11 років і в 15. Що пігментні плями в області живота і сосків – це абсолютно нормально. Що рясну кровотечу можна регулювати за допомогою трав’яних відварів і життю це не загрожує. Тампони дівчатам використовувати можна, підібравши розмір і ретельно вимивши руки перед введенням тампона всередину. Такі поради для дівчаток-підлітків додадуть їм впевнененості і спокою в незвичних для них обставин. Варто забезпечити дівчину хорошими прокладками, щоб не було проблем, пов’язаних з плямами.

Звичайно, в наше століття, коли будь-яку інформацію можна легко почерпнути з інтернету, журналів та книг, будь-яка дівчина може дізнатися все, що її хвилює. Однак багато дівчаток-підлітків з незрозумілих причин воліють «навчатися» в колі подруг, а це вже таїть небезпеку грубої дезінформації, особливо в питаннях сексу. Тому дуже важливо зберігати доброзичливі відносини між батьками і дітьми. З усіма потрібними питаннями дівчинка-підліток, в ідеалі, повинна звертатися до мами, і при цьому розраховувати на тактовність, нерозголошення таємниць і повну достовірність.

pidlitok_v_simi_strategii

Прочитати та зареєструватися на лекцію – зустріч можна тут:

Підліток в сім’ї: стратегії виживання – реєстрація

Підліток в сім’ї: стратегії виживання – подія у Facebook