Розвиток дітей

Як пояснити дитині, що таке секс

yak_rozpovisti_ditini_pro_seks_golovna

Як саме пояснити дитині, що таке секс, про що і як розповідати, залежить від віку дитини.

Мабуть, найпростіше для батьків відповідати на питання маленьких діточок. Але не варто недооцінювати важливість просвіти малюків. Адже уявлення про секс, любов і взаємини у людини починають формуватися з раннього дитинства.

Як пояснити дитині що таке секс: діти молодшого віку

Як поводяться діти

Починаючи з 2-х річного віку, дитина вже може відносити себе до конкретної статі, вона розуміє, що є хлопчики, а є дівчатка. Тоді ж малюк вже помічає, що дівчатка трохи інакше влаштовані, ніж хлопчики, і що у хлопчиків є щось, чого у дівчаток немає.

yak_rozpovisti_ditini_pro_seks_malyuki

Цікавість дітей у пізнанні тіла нічим не відрізняється від цікавості, що проявляється до пізнання предметів і навколишнього світу. Тому їх нерідко можна застати за захопленим розгляданням геніталій один у одного. Навчившись розмовляти, маленька чомучка буде цікавитися і своїм походженням. Найпоширеніше питання у дітей молодшого віку: «Звідки я з’явився?».

Як поводитися батькам

Заставши дитину, яка розглядає свої чи чужі інтимні частини тіла, ні в якому разі не можна реагувати бурхливо або агресивно. Цим ви злякає її. Прагнення розглядати, помацати і запитати у дітей є природним, і статеві органи не є винятком. Добре, якщо ви, поряд з вивченням інших частин тіла, не обійдете їх увагою. Наприклад, купаючи малюка і показуючи де у нього носик, ручки і ніжки, можна не уникати й інших місць. Якщо ви не будете робити особливих акцентів, то і малюк буде спокійно і звично ставитися до всього свого тіла.

Всі дітлахи люблять питати мам і тат про те, звідки вони взялися. У віці до 4-х років їх влаштує просте, але правдиве пояснення. Не потрібно шаблонних відповідей про капусту, лелеку або про покупку малюка в магазині. З часом стане зрозуміло, що це зовсім не так, а довіру до батьків буде підірвано. Можна прямо сказати, що малюк з’явився з маминого животика.

Трохи старші дітки вже будуть розпитувати про те, як саме вони там опинилися. І тут не потрібно обманювати, також не забудбте розказати про участь тата, адже мама з татом так сильно любили один одного, так ніжно обнімалися і так сильно хотіли, щоб у них з’явився ти. Таких коментарів для початку буває достатньо, і вони повністю влаштовують малюка.

Як пояснити дитині що таке секс: дошкільнята і старші

Як поводяться діти

У віці 5-6 років, діти вже можуть щось чути по телевізору або з розмови дорослих, і їх приваблює це незнайоме слово «секс». Що воно означає, дитина може поцікавитися несподівано і в найневідповіднішу хвилину, наприклад, в автобусі або за столом у гостях.

Як поводитися батькам

Важливо в такий момент не виявляти розгубленості і не вимагати говорити тихіше. Ваша реакція повністю визначить ставлення дитини до цього слова. Заметушилися, почервоніли, розлютилися – і дитині здасться, що це заборонена тема. У першу чергу, можна згадати, що слово «Sex» – іноземне і перекладається як «стать», тобто дядько це чи тітка.

Прекрасно підходить для першого пояснення, особливо на людях. Але якщо питання прозвучало повторно, то дитина явно розраховує на більш детальну версію. І краще, якщо вона отримає роз’яснення, інакше, прагнучи задовольнити свою цікавість, вона звернеться, наприклад, до пошукових систем (і невідомо ще на які сцени вона там може наштовхнутися).

Розмову слід вести в доброзичливій атмосфері, але не роблячи обстановку таємничою. Тлумачити слово «секс» потрібно як відносини між чоловіком і жінкою. Основою має бути любов. Ілюстрацією можуть служити почуття батьків або героїв казок.

7222_yak_rozpovisti_ditini_pro_seks

Ваша дитина вже бачить, що тіло мами і тата відрізняється, вам варто пояснити, що це нормально і так влаштовано природою. Мама з татом дуже сильно люблять один одного, хочуть бути разом, тому сильно обнімаються і цілуються, але так, як це можуть робити тільки дійсно люблячі чоловік і жінка.

Такі пари займаються сексом, але не говорять про це вголос і не виставляють ці почуття напоказ. Це таке потаємне і найважливіше, мама з татом дуже цим дорожать і зберігають як таємницю. Від такої любові клітинка тата передається мамі, у мами росте в животику і народжується дитинка.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Розповідь про те, що коли приходить час, з животика лікар дістає немовля, може не підійти для дітей старшого віку, так як вони вже збагнуть, що, наприклад, щенят з животика собачок лікарі не дістають. Тому можна не соромитися і прямо говорити про те, що у мами є спеціальні родові шляхи, по яких проходить новонароджений.

У кожному разі, інформацію дітям необхідно видавати дозовано і тільки за запитом малюка. Якщо ви бачите, що цікавість дитини повністю вичерпано, не варто продовжувати. І навпаки, не залишати без уваги будь-який інтерес, який вона проявляє до цього питання.

Дитина повинна отримувати інформацію в правильній формі і з добрим посилом, бажано від батьків.

Як пояснити дитині що таке секс: підлітки

Якщо ви сформулювали правильне ставлення до сексу у дитини з раннього віку, можна розраховувати, що коли у неї виникнуть нові питання, то за роз’ясненнями вона прийде саме до вас, батьків. Швидше за все, підліток вже має про це уявлення, отримав якісь знання, але йому цікаво дізнатися, що скажете на цю тему ви. Такий от своєрідний іспит.

Ваша дитина вступає у фазу статевої зрілості, і сексуальна грамотність стає просто необхідною. Підлітки дуже ранимі і деколи агресивні, вони легко відчувають зніяковілість батьків, а розмова в такій атмосфері стане просто витримкою медичних термінів. Ось чому так важливо встановити довірчі відносини з дитячого віку. Обстановка при розмові не повинна бути офіційною і напруженою, бесіда не повинна нагадувати шкільний урок.

З фізіологічної точки зору нічого не варто приховувати від підлітка. Якщо дитина задає питання, потрібно давати вичерпні відповіді. З 11-річного віку кожна дитина повинна мати відповідну книгу («Енциклопедія для дівчаток», «Енциклопедія для хлопчиків»), звернутися до якої вона може в будь-який для себе зручний час і без зайвого збентеження.

Про те як правильно підійти до такої розмови з підлітками читайте у статті Дорослі розмови з підлітками про ЦЕ..