Все для дітей пропонує рецепт смачної, справжньої, якісної, натуральної чурчхели.
Чурчхела – шалено смачна, якщо не пробувати те, що зазвичай продають на ринку і нахабно називають чурчхелою. У більшості випадків це суміш води, цукру, крохмалю, барвника і замінника смаку. Практично від першоджерела нічого не залишається окрім горіхів … Але не будемо про сумне. Поговоримо про справжню чурчхелу, а потім і спробуємо її приготувати. Виявляється, це можливо і, до того ж, досить просто.
Виявляється, крім різних горіхів (волоські, фундук, мигдаль), чурчхелу роблять з гарбузового насіння, чорносливу, родзинок. А замість виноградного, з успіхом використовують гранатовий, абрикосовий, яблучний, вишневий соки і навіть компот!
І виходить, і дуже смачно!
. . . . . .
Рецепт приготування чурчхели дуже простий і приготувати ці чудові ласощі ми можемо в будь-який час і будь-яку пору року. До речі, виходить повний «натурпродукт», дітки ваші будуть вам дуже вдячні. І в школу собою замість сніданку можна спокійно видавати, – і смачно, і для здоров’я корисно, і ніякої хімії.
Рецепт приготування домашньої чурчхели
- виноградний сік – 1 л (можна, при бажанні, замінити на будь-який сік).
- фундук – 125 г (можна взяти будь-які горіхи.
- борошно – 1 склянка (для оригінальної чурчхели – кукрудзяне, якщо вдома немає кукурудзяного можна використати пшеничне).
- цукор – 1-2 ст.л.
- ванілін, кардамон, кориця – за бажанням і до смаку.
- швейна голка і нитки світлого кольору.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
Розпочнемо з нанизування горіхів на нитку. Нитка повинна бути подвійна, довжиною 35-40 см, якщо ми хочемо зробити чурчхелу довжиною 25 см. На останньому кінці нитки робимо петлю. З її допомогою, ми потім будемо тримати зв’язки горіхів при вмочуванні в сік, а потім підвішувати їх для сушіння.
Важливо! До того, як ви почнете сам процес, придумайте де і на чому будуть висіти горіхи. зі зв’язками горіхів, як і де вони будуть висіти вже в вигляді чурчхели.
Сік доводимо в каструлі до кипіння, додаємо цукор, кип’ятимо 5-7 хвилин. У класичному рецепті чурчхела робиться без додавання цукру, сік при цьому повинен вваритися майже наполовину, концентрація цукру при цьому підвищується. Щоб довго не вварювати сік, додаємо цукор.
Поки сік на плиті, готуємо заправку. Розчиняємо склянку борошна в холодній воді або соку до стану дуже рідкої сметани і потроху, тонкою цівкою вливаємо в сік. Безперервно помішуємо, щоб не утворилися грудки.
Тепер варимо її на маленькому вогні, при безперервному помішуванні, поки вона не змінить колір, стане блискучою і втратить присмак борошна. Зазвичай це займає 5-10 хвилин і залежить від кількості соку.
Тепер, найприємніший момент – обмакування нитки з горіхами в виноградному киселі. Оскільки, маса досить густа, то горіхи потрібно «притопити» в ньому, за допомогою ложки або дерев’яної лопатки.
Дістаємо сиру чурчхелу і розвішуємо її на заздалегідь підготовлене місце. Через 20-30 хвилин, повторно обмакуємо в сік, після чого залишаємо до остаточної просушки. Місце під зв’язками, застелямо папером або клейонкою, – буває, з них капне пару раз.
Сушіння зазвичай триває п’ять-сім днів, в тіні. (Якщо сушити на сонці, чурчхела буде твердою «гумовою», а горіхи не встигнуть просочитися соком). Хоча і після трьох днів нетерплячого очікування можна пробувати. Відчуєте, як змінюється смак.
Залишки соку збираємо, змішуємо з подрібненими горіхами, відправляємо на ніч в холодильник і пробуємо на наступний ранок.
Смачного!