Розвиток дітей

Ігри для пальчиків – Мешканці морські

Не будемо розповідати вам наскільки корисно розвивати дрібну моторику кистей рук. Про це ви напевно уже чули. І про зв’язок між рухливістю пальчиків та розвитком головного мозку також. Але перечитуючи підбірку віршиків для пальчикової гімнастики, розумієш, що багато перекладено з російської і не звучить так легко і невимушено, як оригінал. Тому сьогодні фантазуємо на тему морських глибин та їх мешканців, читаючи вірші Марти Гурин, а заодно розминаємо рученята.

Краб

Краби завжди ходять боком,

Та зачепиш ненароком,

Знай тоді, що краб-татусь

Зробить клешнею кусь-кусь.

Перший та другий рядок – великий палець та мізинчик рухаються приставним кроком вправо і вліво. Третій і четвертий рядок – Великай та вказівний палець однієї руки щипає пучку кожного пальця іншої руки.

Медуза

Плавають медузи в морі

І легенькі, і прозорі.

А камінчики тверді,

Сяють на морському дні.

Перший рядок – кисті рук рухаються зверху вниз, опускаючи та піднімаючи пальці. Другий рядок – рухи пальцями зберігаються, але на кожному слові руки лягають навхрест одна на одну. Третій і четвертий рядок – вказівний пальчик масує кісточку кожного пальця на затисненому кулаку протилежної руки.

Риба фугу

Рибка плавала, пірнала,

Від акули, утікала.

Рибка щоки як надула,

То втекла тоді акула.

Перший рядок – долоні складені човником гойдаються зверху вниз. Другий рядок – долоні складені човником гойдаються вправо і вліво. Третій рядок – долоні складені човником, пальці згинаємо під прямим кутом, щоб утворився ромбик. Четвертий рядок – долоні ховаємо за спину.

palchyky2

Чайка

Чайка крилами махає,

Чайка дзьобик відкриває,

Є у чайки недалечко

З пташенятами гніздечко.

Перший рядок – великі пальці двох рук переплітаються і утворюють голову “чайки”, пальчиками махаємо, наче крилами. Другий рядок – чотири пальці складені разом, а великий рухається вгору і вниз, наче відкриває і закриває дзьобик пташки. Третій рядок – пальцями лівої руки обхоплюємо пальці правої, щоб виглядали пучки. Четвертий рядок – ворушимо пальцями правої руки, уявляючи, що це метушаться в гнізді пташенята.

Риба кит

Велетенська риба-кит

Щойно з’їла свій обід.

А тепер відпочиває,

Зі спини фонтан пускає.

Перший та другий рядок – з’єднавши заокруглені долоні на зап’ясті, праву піднімаємо, а ліву опускаємо вниз, наче відкривається та закривається паща кита. третій рядок – перевертаємо з’єднані в зап’ясті долоні набік. Четвертий рядок – піднімаємо та опускаємо притулені великі пальці, наче випускаємо фонтан зі спини.

Скат

Дуже дивні риби-скати

Можуть із води стрибати

Чи в піску на дні лежать.

Лиш не бачать, що їдять.

Перший і другий рядок – праву долоню кладемо зверху на ліву руку, робимо коливальні рухи вгору і вниз. Третій рядок – робимо коливальні рухи праворуч і ліворуч. Четвертий рядок – права рука залишається нерухомою, а ліва рука під правою стискається в кулак і розпрямляється.