Здоров'я дитини

Зарядка на вулиці для дітей

zaryadka_na_vulici_dlya_ditei

Зарядка для дітей на вулиці – це прекрасний спосіб підбадьоритися, наситити організм киснем і забезпечити енергією. Це одночасно і загартовування, і підвищення м’язового тонусу. До того ж, зарядка вранці на вулиці – це незвичайний і цікавий початок робочого дня.

У процесі спільного виконання вправ діти спілкуються з батьками, підвищуються взаємна довіра і зміцнюється прихильність. Батьки подають дитині хороший приклад здорового способу життя і підвищують власний авторитет в очах дітей.

Поради батькам щодо проведення ранкової зарядки на вулиці

При виборі вправ орієнтуйтеся на вік, стан здоров’я, фізичну підготовку дитини. У міру дорослішання і розвитку – вправи повинні ускладнюватися. Враховуйте можливості дитячого організму! Ваше завдання – не перетворити дитину в спортивного чемпіона, а зміцнити її здоров’я.

Якщо у дворі є спортивний комплекс для дітей з драбинкою і турніками – використовуйте його. Якщо немає – підійдуть обручі, м’ячі, гімнастичні палиці, скакалки.

Дошкільника або молодшого школяра можна захопити за допомогою іграшок, казкового сценарію, веселої гри, смішних назв вправ. Дуже добре робити зарядку під музику!

Проводити зарядку на вулиці потрібно щодня, в один і той же час. Вправи можна робити тільки до сніданку – натщесерце.

Починайте з розминки. Потім показуйте дитині прості рухи, по черзі для кожної частини тіла дитини – шиї, плечей, спини та попереку, рук і ніг. Слідкуйте за точністю і правильністю виконання дитиною вправ – щоб виключити ризик травм.

Читайте також:

Весела гімнастика для дітей від 3 до 5 років

Бадмінтон. Правила гри

Правила фрізбі (алтимат)

Якщо дитина погано почувається під час зарядки, її потрібно негайно припинити. Якщо після зарядки у неї з’являється головний біль або інші неприємні відчуття – порадьтеся з лікарем.

zaryadka_na_vulici_dlya_ditei_2

Вправи для зарядки на вулиці

Вправа для зарядки на вулиці: «Потягушки»

Дитина тягне обидві руки високо вгору, потім з піднятими руками нахиляється по черзі в право і вліво, потім нахиляється вниз і торкається руками підлоги.

Вправа для зарядки на вулиці: «Капітан»

Дитина тримає долоню над очима і повертає голову почергово вправо і вліво.

Вправа для зарядки на вулиці: «Маятник»

Дитина тримає руки на талії і нахиляє корпус по черзі вправо і вліво.

Вправа для зарядки на вулиці: «Пташки»

Дитина махає прямими руками, імітуючи ляскання крилами птиці.

Вправа для зарядки на вулиці: «Пружинка»

Дитина виконує пружинисті напівприсідання.

Вправа для зарядки на вулиці:«Зайчик»

Дитина виконує стрибки на місці.

Вправа для зарядки на вулиці: «Ходики»

Дитина ходить в заданому темпі по периметру двору або на місці: спочатку всією стопою, потім на п’ятах, на носках, на напівзігнутих в колінах ногах, піднімаючи високо коліна, підскоком, великим кроком, дрібними кроками, боком, задом-наперед;

Вправа для зарядки на вулиці: «Бджоли»

Дитина хаотично бігає, швидко похитуючи зігнутими в ліктях руками.