Здоров'я дитини, Лікування дітей

Валізка з ліками: збираємо дитячу аптечку

dityacha_aptechka

Вирушаючи у відпустку, ми мріємо про те, як будемо лазити по горах, хлюпатися в морі, гуляти лісом або засмагати на пляжі. І нам зовсім не хочеться думати про те, що цей відпочинок може затьмарити хвороба. І це правильно! Думати про хвороби не варто, але бути у всеозброєнні – важливо. Тому для поїздок на відпочинок з дітьми аптечку необхідно зібрати завчасно.

Для дитячої аптечки запасіться зручною сумочкою або коробкою з кількома відділеннями, в які зручно буде розсортувати лікарські засоби.

Дитяча аптечка – засоби від ударів, ран і порізів

Для обробки подряпин, ран і саден приготуйте 3% -ий розчин перекису водню, йод і зеленку. Стануть в нагоді ватні палички і диски, стерильний і еластичний бинти, пластир для фіксації. Також рекомендуємо взяти пластир з подушечкою для невеликих ранок. Не забудьте маленькі ножички, пінцет і кровоспинний джгут. Якщо у дитини синці та забої, то на допомогу можуть прийти Гепаринова мазь або гелі «Венорутинол» і «Троксевазин».

Дитяча аптечка – засоби від опіків

Опіки вимагають негайної допомоги. Відразу на поверхневу рану (почервоніння, міхур з прозорим вмістом) прикладіть компресик з холодною водою. Для зняття почуття болю і печіння можна використовувати спреї «Олазоль» або «Пантенол». Якщо ви маєте справу з більш сильними опіками – обов`язково зверніться до лікаря. Лікар видалить відмерлі тканини та призначить подальше лікування.

Дитяча аптечка – засоби від болю та жару

Перше, що слід зробити, це покласти в аптечку градусник. В даний час можна придбати електронний варіант і не боятися, що він розіб’ється в дорозі. Також можна захопити запасний комплект батарейок до нього.

Що стосується засобів для зниження жару і полегшення болю, то дітям дозволені засоби на основі парацетамолу або ібупрофену (свічки «Еферелган», краплі «Тайленол», сироп «Панадол» або «Ефералган», «Нурофен» – таблетки, сироп або свічки). Важливо взяти різні форми препарату, таблетки та сироп використовуються в тому випадку, якщо немає блювоти. При нудоті і блювоті призначаються жарознижуючі свічки.

При спазмах з болем можна використовувати такий відомий спазмолітик, як «но-шпа». Препарати потрібно взяти у вигляді таблеток і ампул для внутрішньом’язового введення (до них потрібні одноразові шприци та спиртові серветки).

Дитяча аптечка – засоби від проблем з животом

Від незвичної їжі або навіть нової води, зміни клімату та будь-якої інфекції у дитини можуть виникнути проблеми з животом. Тому ми повинні заздалегідь запастися усіма варіантами препаратів, які можуть знадобитися в даному випадку.

При отруєнні варто дати дитині адсорбент, наприклад: Атоксил. Якщо дитина виблювала – це дещо полегшить її само почуття, єдине спостерігайте, щоб не було зневоднення! Давайте дитині теплу мінеральну негазовану воду, можна спробувати легенький чай з ромашки.

При діареї варто починати з пробіотиків, наприклад: лінекс, лактив ратіофарм, лацидофіл, лактіалє малюк, і не забувати про адсорбенти і часте пиття. Адсорбенти виносять на собі бактерії і токсини з організму дитини при отруєнні і сприяють закріпленню стільця. При діареї дитина втрачає велику кількість рідини та електролітів, це вимагає відновлення не тільки чистою водою, але і спеціалізованими розчинами – «Трисоль», або «Гастроліт», які потрібно завчасно покласти в аптечку.

Якщо діарея триває довше двох днів, або є дуже інтенсивною, супроводжується сильною блювотою, і/або дитина має високу температуру – зверніться до лікаря.

Якщо дитина переїла, має відчуття важкості в животі, тоді можна дати ферменти, наприклад: креон чи фестал. Інколи помагає кока-кола, що містить ортофосфорну кислоту, але звичайно, це “народний” метод.

Серед порушень стільця може бути не тільки діарея, а й закреп (запор). Дайте дитині більше рідини і рослинної їжі багатої на клітковину і пектин, наприклад: сливки, груші і черешні, або препарат Ругулакс фруктові кубики, що є проносним рослиного походження. Для того, щоб впоратися з цією проблемою, в дитячій аптечці повинні бути клізмочка і касторова олія. Також допоможе сироп Дюфалак чи Нормазе для тривалого застосування, що також є пребіотиком і допомагає нормальній флорі кишківника.

Для зняття болю при здутті живота використовується напій з фенхелю і кропу.

Дитяча аптечка – засоби від кашлю

Добре від кашлю допомагають препарати з екстрактом плюща, наприклад: Геделікс краплі без спирту, краплі або сироп Проспан, сиропи з кореню Алтеї. Від сухого надоїдливого кашелю Пертусин, капсули з Анісовою олією. Якщо ваша дитина категорично проти теплого молока з маслом, спробуйте какао. Добре використовувати різні розігруваючі мазі для натирання спини дитини, а також ніг, наприклад: Бальзам “Золота зірка”, мазь Доктор Мом, ВІК ВапоРаб чи мазь Бом-бенге.Можна покласти з собою гірчичники або суху гірчицю – попарити ноги, але слід пам’ятати, що такі процедури можна робити тільки при нормальній температурі тіла у дитини.

Дитяча аптечка – засоби при запаленні і болю в горлі

У цьому випадку можуть знадобитися льодяники, що мають протизапальні та антисептичні властивості: Фарингосепт, Стрепсилс з ментолом і евкаліптом, Таблетки Шавлія з медом др. Тайса, таблетки для смоктання Лісобакт, а також спреї для горла, такі, як, наприклад:,Пропасол, Тантум Верде. Для старших діток можна захопити розчини для полоскання: Хлорофіліпт, Стоматофіт, Стоматидин, фільтр-пакетики з шавлією.

Дитяча аптечка – засоби для лікування нежиті

Для лікування нежиті рекомендується в першу чергу покласти препарати на основі морської води, які використовуються для щоденної гігієни порожнини носа і для промивання її при нежиті. Існують спреї від закладеного носу на рослинній основі, наприклад: Піносол, Нарисан.

Дитяча аптечка – засоби від болю у вухах і очах

У дитячій аптечці повинна бути вата, піпетка і борний спирт, щоб зробити малюкові компрес.

При запаленні очей їх можна промити розчином фурациліну (1 таблетка на склянку кип’яченої води). Також в аптечці повинні бути очні краплі, наприклад: Сульфацил натрію, що також застосовується як краплі до вух.

Дитяча аптечка – засоби від алергії

Від алергії потрібно запастися антигістамінними препаратами, які приймаються всередину: таблетками чи сиропом. Найчастіше застосовують препарати з діючою речовиною цитиризин або лоратидин. Також, в обов’язковому порядку, засоби для зовнішнього застосування, наприклад, 1% Гідрокортизонову мазь, що також особливо актуальна після укусів комах.

Дитяча аптечка – антибактеріальні засоби

Безумовно, призначають антибіотики та противірусні препарати лікарі, адже часто батьки, займаючись самолікуванням, застосовують антибіотики без потреби (так би мовити про всякий випадок). Дуже не радимо так перестраховуватись, бо антибіотик – це не зовсім безневинний препарат – попри користь він знищуює і корисні бактерії, що є нашим природнім захистом.

Запропонований перелік ліків є лише орієнтовним, і звичайно, не є універсальним, зрештою мами з досвідом добре орієнтуються в потрібних ліках. Складаючи перелік, ми намагались надати перевагу препаратам рослиного походження і бажано не дуже дорогим. Проте варто пам`ятати, що навіть в рослиних препаратів можуть бути свої побічні дії і протипокази. Саме тому, перед складанням дитячої аптечки, дуже радимо порадитись з вашим педіатром (лікарем котрому ви довіряєте).

Читайте також Укуси кліщів – як витягнути кліща

Бажаємо вам гарного відпочинку та НЕРОЗПАКОВАНОЇ дитячої аптечки!