Дитяче харчування

Правильне харчування для юних спортсменів

dityache_sportivne_harchuvannya

Спорт загартовує, дисциплінує, тренує не тільки тіло, а й дух. Важливо стежити за правильністю виконання вправ, виконувати рекомендації тренера, звертати увагу режиму харчування дитини. Оскільки починаючи з дошкільного віку раціон сильно ускладнюється, організувати збалансоване правильне харчування для юних спортсменів буває дуже непросто.

Юні спортсмени витрачають дуже багато енергії. Отже, організм потребує більшої кількості поживних речовин і калорій. Дітлахам потрібно правильно харчуватись і слідкувати за такими критеріями:

 1. калорії, які вживаються за день.
 2. якісна і різноманітна їжа.
 3. правильне співвідношення білків, жирів і вуглеводів в раціоні.
 4. приймати їжу 5-7 разів протягом дня.
 5. дотримання режиму.

Який з видів спорту обрати саме для вашого дошкільняти читайте у статті 6 видів спорту для дітей від 0 до 5 років

Щоб спортсмен ріс і розвивався – необхідна енергія. Головним постачальником енергії в організм людини є вуглеводи, білки і рідина.

Вуглеводи – сприяють набору м’язової маси, але тільки при заняттях спортом. Велику кількість вуглеводів мають кондитерські вироби, але це не ті вуглеводи, які необхідні юному спортсмену. Для поповнення енергії необхідно відмовитися від солодощів, одночасно включивши в дитяче харчування каші, домашні борошняні вироби. Не забувайте про сахарозу і глюкозу, які містяться в овочах і фруктах. Нестача вуглеводів в раціоні спортсменів призводить до швидкої втоми і спаду фізичної активності.

Білки – будівельник м’язів при заняттях спортом. Необхідно надавати перевагу білкам тваринного походження: молоко, риба, яйця, м’ясо. Надлишок білків в дитячому організмі може привести до раннього статевого дозрівання. Нестача білків проявлятиметься простудними захворюваннями, затримкою росту, втомою.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Пиття

Під час інтенсивних тренувань вода виходить з організму. Тому дітям-спортсменам необхідно пити не тільки до тренувань, але і під час занять. Вгамовувати спрагу краще звичайною водою. Добова норма залежить від інтенсивності тренування, віку дитини та може становити до 3 л рідини в день.

Для юних спортсменів важливий режим харчування і якість продуктів. Необхідно правильно розрахувати час прийому їжі і дози. Перед серйозним тренуванням,за 2-3 години, спортсмен повинен харчуватися такими продуктами, які містять багато вуглеводів і мало жирів.

Це можуть бути:

 • макарони з овочами і курячим філе.
 • фрукти.
 • склянка молока.
 • круп’яні каші.
 • йогурт; тости.
 • натуральний сік.

Ще більше цікавої та корисної інформації дізнавайтеся на сайті ProstoInfo.com