Дитяче харчування

Все про педагогічний прикорм для малюка

У кожної мами, яка тільки народила свого первістка, виникає безліч питань по догляду за ним. Є жінки, які чітко знають, чого хочуть вони і їхні діти. Наприклад, деякі мами вважають, що грудне вигодовування треба продовжувати тільки до півроку і після того, як малюк досягає цього віку, мами починають давати дитині прикорм. А от інші мами, навпаки, вважають, що малюка потрібно годувати грудьми так довго, як це тільки можливо.

Хто в цій ситуації правий, а хто ні – вирішувати не нам, кожна мама знає, що для її дитини краще.

pedprikorm_1

Але будь-якій мамі рано чи пізно доведеться зіткнутися з проблемою розширення раціону малюка. І тут важливо правильно вибрати схему введення нових продуктів.

Останнім часом у молодих матусь великою популярністю користується педагогічний прикорм (педприкорм), при цьому їх дітки і надалі знаходяться на грудному вигодовуванні. Тож, давайте обговоримо цю методику.

Що таке педагогічний прикорм?

pedprikorm_szo_take

Педприкорм передбачає знайомство дитини з їжею, яку їдять її батьки. Тобто мама або тато беруть малюка на руки під час трапези і показують йому, чим харчуються самі. Така поведінка має викликати у малюка інтерес до їжі, а от ціль нагодувати дитину зараз не ставиться.

Звичайно, якщо немовля захоче, то може спробувати продукти, які лежать на тарілці у батьків, але, безумовно, їжу для малюка потрібно підготувати: подрібнити в блендері, перетворивши на пюре (хоча деякі фахівці говорять, що цього робити не потрібно). Все, що спробує дитина в цей час має обмежуватися мінімальними дозами.

Починати педагогічний прикорм дитині можна, якщо виконані наступні умови:

Якщо мама при грудному вигодовуванні вводить педагогічний прикорм, то повинна дотримуватись певних правил:

Ось такі нескладні правила початку педагогічного прикорму існують. Варто відзначити, що все більше мам, особливо тих, у кого в сім’ї з’явилася друга і наступна дитина, намагаються привчати дитину до нової їжі саме за загальним столом. Батьки відзначають, що спільна трапеза набагато зручніша для всіх членів сім’ї.

Плюси і мінуси педагогічного прикорму

pedprikorm_plyusi_minusi

Як і будь-яка методика, педприкорм має свої позитивні і негативні сторони.

Спершу розглянемо плюси розширення раціону малюка таким способом:

Загалом, педпрекорм – природний метод розширення меню дитини і привчання до «дорослої» їжі.

Правда, при всіх плюсах існують і мінуси цієї методики, поговоримо про них:

Жінкам, які віддають перевагу педприкорму, варто особливо ретельно стежити за дитиною, якщо вона схильна до алергії. І ще, якщо мама має якусь вірусну хворобу, проблеми з зубами або хронічні захворювання, які можуть передаватися через слину, годувати немовля зі своєю тарілки вона не повинна. Інакше є ризик інфікувати дитину.

Трішки про педіатричний прикорм

pediatrichnii_prikorm

Найбільш традиційною формою розширення раціону для дитини вважається педіатричний прикорм. Тут нові продукти вводяться за спеціальними схемами, існує педіатрична таблиця, де прописано, скільки грам і якої їжі можна давати малюку в певному віці.

У педіатричного методу розширення раціону також існують свої плюси і мінуси.

З позитивних моментів можна відзначити наступні:

Варто відзначити і мінуси:

Ось так все відбувається з педіатричним методом розширення раціону малюка. Звичайно, способи введення прикорму педіатричний і педагогічний відрізняються один від одного, кожен має свої плюси і мінуси. А який вибрати – особиста справа кожної матусі. Тільки мама може знати, що краще для її малюка, тут порадників немає.

А якщо мама не може визначитися сама, то завжди можна попросити допомоги у педіатра, він підкаже правильне рішення. Бережіть себе і своїх діток!