Малюки дуже швидко ростуть ‒ це скаже будь-яка мама. Для здорового та гармонійного розвитку на перших роках життя потрібно забезпечити дитині харчування згідно з її віковими потребами.
Прикорм для дітей ‒ це наче міст, що дозволяє малюку поступово перейти від грудного вигодовування до більш “дорослої” їжі.
Основною рекомендацією ВООЗ вважається продовження грудного вигодовування, допоки дитина має інтерес до грудного молока. Між тим, рекомендується починати введення прикорму при досягненні дитиною віку 6 місяців. Зважаючи на те, що вся малеча росте за власним розкладом та має індивідуальні особливості організму, визначено кілька факторів, наявність яких дозволяє розпочинати прикорм малюка:
Прикорм не замінює грудне вигодовування, а лише доповнює його та адаптує дитину до звичної їжі.
За мірою дорослішання малюка виникає потреба у більш густій та твердій їжі. Приблизно на дев’ятому місяці життя вже можна давати їжу з дрібними, але не дуже твердими шматочками. Після дванадцяти місяців вже можна дати спробувати щось більше тверде ‒ наприклад, шматочок яблука.
Поки Ваш малюк не досяг 8-місячного віку, його прикорм має бути:
Прикорм краще за все давати з ложки після нетривалого прикладання малюка до грудей. Дитина має бачити ложку, а потім відчути її на своїх губах, щоб відкрити рот.
Об’єм прикорму потрібно збільшувати поступово, починаючи з чайної ложки. Якщо ж Ваше сонечко відвертає голову, або не дає годувати себе ‒ не змушуйте, а краще прикладіть до грудей.
Введіть продукти поступово, по одному за раз. Якщо малюку сподобався смак, та в нього спостерігається нормальна реакція на продукт, через п’ять днів можна дати спробувати новий.
Не дивлячись на наявність дещо об’ємних правил прикорму, є багато продуктів, які можна поступово вводити:
Орієнтуйтеся на те, що більш подобається малюку, та не змушуйте їсти те, від чого він відвертає голову.
З дев’яти місяців життя малюк вже може спробувати невеличкі шматки твердих овочів або фруктів. Грудне вигодовування при цьому потрібно продовжувати ‒ за бажанням дитини приблизно по 500 мл.
Заохочуйте використання ложки та самостійне тримання чашки!
Повноцінний раціон малюка у цьому віці включає чотири-п’ять основних прийомів їжі та хоча б один перекус. Пропонуйте щоденно овочеві блюда, терту моркву, та до 150 г на день тих фруктів, що дитина вже спробувала. Також після 12 місяців можна щоденно пропонувати каші невеликими порціями ‒ пшеничну, кукурудзяну, або рисову крупу.
З HiPP харчування малюків сповнене нових смаків ‒ обирайте смачні пюре, каші, соки, та інші продукти для прикорму у будь-якому супермаркеті або аптеці України.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!