Дитяче харчування

Прикорм маленьких сонечок. З чого починати?

Малюки дуже швидко ростуть ‒ це скаже будь-яка мама. Для здорового та гармонійного розвитку на перших роках життя потрібно забезпечити дитині харчування згідно з її віковими потребами.

Прикорм для дітей ‒ це наче міст, що дозволяє малюку поступово перейти від грудного вигодовування до більш “дорослої” їжі. 

prykorm_hipp1

Коли потрібно вводити прикорм?

Основною рекомендацією ВООЗ вважається продовження грудного вигодовування, допоки дитина має інтерес до грудного молока. Між тим, рекомендується починати введення прикорму при досягненні дитиною віку 6 місяців. Зважаючи на те, що вся малеча росте за власним розкладом та має індивідуальні особливості організму, визначено кілька факторів, наявність яких дозволяє розпочинати прикорм малюка:

  • можливість самостійно тримати голову;
  • вміння сидіти майже без підтримки;
  • вміння відкривати рота при піднесенні до нього ложки з їжею.

Прикорм не замінює грудне вигодовування, а лише доповнює його та адаптує дитину до звичної їжі. 

Як правильно вводити прикорм?

За мірою дорослішання малюка виникає потреба у більш густій та твердій їжі. Приблизно на дев’ятому місяці життя вже можна давати їжу з дрібними, але не дуже твердими шматочками. Після дванадцяти місяців вже можна дати спробувати щось більше тверде ‒ наприклад, шматочок яблука.

Поки Ваш малюк не досяг 8-місячного віку, його прикорм має бути:

  • гомогенним (однієї консистенції, з густотою відповідно до віку);
  • достатньо теплим ‒ найкращою температурою є нормальна температура тіла;
  • поданим в активні часи ‒ зазвичай, це сніданок або обід.

Прикорм краще за все давати з ложки після нетривалого прикладання малюка до грудей. Дитина має бачити ложку, а потім відчути її на своїх губах, щоб відкрити рот.

Об’єм прикорму потрібно збільшувати поступово, починаючи з чайної ложки. Якщо ж Ваше сонечко відвертає голову, або не дає годувати себе ‒ не змушуйте, а краще прикладіть до грудей. 

Введіть продукти поступово, по одному за раз. Якщо малюку сподобався смак, та в нього спостерігається нормальна реакція на продукт, через п’ять днів можна дати спробувати новий.

prykorm_hipp2

Продукти для прикорму

Не дивлячись на наявність дещо об’ємних правил прикорму, є багато продуктів, які можна поступово вводити:

  • каші ‒ спочатку безмолочні, а потім овочеві або фруктові пюре, після чого можна дати спробувати молочні каші або різні крупи, як-от кукурудзяна або пшенична;
  • овочі, а після них ‒ фрукти;
  • м’ясо.

Орієнтуйтеся на те, що більш подобається малюку, та не змушуйте їсти те, від чого він відвертає голову.

Вигодовування малечі 9‒12 місяців

З дев’яти місяців життя малюк вже може спробувати невеличкі шматки твердих овочів або фруктів. Грудне вигодовування при цьому потрібно продовжувати ‒ за бажанням дитини приблизно по 500 мл.

Заохочуйте використання ложки та самостійне тримання чашки!

Раціон для малюків 1‒1.5 років

Повноцінний раціон малюка у цьому віці включає чотири-п’ять основних прийомів їжі та хоча б один перекус. Пропонуйте щоденно овочеві блюда, терту моркву, та до 150 г на день тих фруктів, що дитина вже спробувала. Також після 12 місяців можна щоденно пропонувати каші невеликими порціями ‒ пшеничну, кукурудзяну, або рисову крупу.

З HiPP харчування малюків сповнене нових смаків ‒ обирайте смачні пюре, каші, соки, та інші продукти для прикорму у будь-якому супермаркеті або аптеці України.