М’ясо є важливим продуктом не тільки для дорослих, але і для дітей. Воно дозволяє готувати найрізноманітніші страви в поєднанні з іншими продуктами харчування, крупами і овочами. Адже м’ясо багате речовинами, що безпосередньо впливають на розвиток головного мозку, а також сприяють росту дитини.
Основним елементом м’яса є білок, основною функцією якого є будівництво сполучної і кісткової тканини, м’язів і мембран. Але м’ясо багате не тільки білком, як помилково вважають багато людей. У ньому є такі корисні вітаміни та мікроелементи як: магній, калій, фосфор, вітаміни групи В, залізо та інші.
Яке м’ясо давати дитині
Існують різні види м’яса, такі як: телятина, яловичина, кролятина, свинина, м’ясо птиці і так далі. Кожен вид має переваги і недоліки. З перерахованих видів м’яса, дітям вкрай не рекомендується давати свинину через високу жирність і малу користь для організму.
Для дитини краще всього підійде телятина, завдяки своїй ніжності, вона набагато краще засвоюється в порівнянні з яловичиною. Дітям можна давати тільки нежирну телятину або яловичину. У цьому м’ясі містяться найважливіші для організму людини амінокислоти. М’ясо кролика це також дуже корисний продукт для дитини, що володіє великою кількістю білка і малої жирністю.
М’ясо птиці також можна давати дітям, тому що в ньому багато амінокислот. Але через жирність краще давати найменш жирні ділянки. Основною його перевагою є швидке засвоювання організмом. При правильному виборі м’яса і його приготуванні воно буде дуже корисним і часто незамінним продуктом для росту і розвитку вашої дитини. Давати різні м’ясні страви дитині можна з віку 1.5 року практично без обмежень. Головне щоб воно було якісним.
Очевидно, що купувати м’ясо для дітей потрібно у перевірених продавців. Якщо ви купуєте м’ясо на базарі, попросіть показати документи, що підтверджують його якість.
Введення м’яса у прикорм
Дитині, що знаходиться на грудному вигодовуванні, починайте вводити м’ясо з 9-10 місяців. Дитині на штучному вигодовування – з 8-9 місяців. Відваріть шматочок філе, подрібніть в блендері або пропустіть через м’ясорубку і додайте до овочевого пюре. Давати м’ясо дитині треба регулярно (краще в обідній час), спочатку по 10-15 г в день, потім по 40-50 г (норма для однорічної дитини), влаштовуючи два пісних дні на тиждень.
При цьому врахуйте: всі овочі, якими ви супроводжуєте м’ясо, повинні бути знайомі дитині. Це допоможе вчасно розпізнати алергію на м’ясо у дитини. Найчастіше алергія у дітей виникає на курку (при непереносимості курячого білка) і телятину (при негативній реакції на білок коров’ячого молока). У дитини почервоніли щоки, з’явився висип? Виключіть м’ясо з дитячого меню і надалі з обережністю пропонуйте дитині яйця і молоко.
Як готувати м’ясо для дитини
Подрібнювати м’ясо у м’ясорубці для дитячих страв потрібно лише на початку введення м’ясного прикорму, а також при приготуванні фрикадельок, котлет. Якщо у вашої дитини вже прорізалось 6-8 зубів, вона чудово впорається з нарізаним невеликими шматочками м’ясом Учіть дитину жувати! Головне, відварюйте його так, щоб воно не було жорстким. Тоді й проблем з пережовуванням не виникне.
Є ще одна хитрість. У м’ясне пюре не завадить покласти шматочок вершкового масла. Так воно вийде набагато ніжнішим.
Стосовно використання солі при приготуванні м’яса, це справа індивідуальна, залежить від особливостей дитини. Комусь треба підсолити, а хтось буде їсти м’ясо і так. Присмачити м’ясо можна також за допомогою цибулі, відвареної разом з м’ясом, свіжою або сушеною зеленню.