Дитяча кімната

Як вибрати санки для маленької дитини

yak_vibrati_sanki_dlya_ditini

Катання на санках – одна з найбільш популярних зимових забав. Як і будь-який засіб пересування, вибирати санки слід грамотно.

Щоб придбати саме ту модель санок, яка ідеально підійде конкретній дитині, а також буде відповідати вимогам дорослих, слід враховувати наступні фактори:

Вік малюка. Для зовсім маленьких діток важливі такі елементи комплектації, як зручна і висока спинка, ремінь безпеки, підніжка, перекидна ручка-штовхач – вона дозволяє везти малюка попереду себе, а при необхідності (сніг, вітер, примхливість дитини) міняти положення санок таким чином, щоб малюк був обличчям до дорослого. Важливо, щоб полози обраної моделі були розташовані досить широко, а самі санки були високими – це гарантує їх стійкість, а, отже, і безпеку.

Характер прогулянок на санках – якщо малюку до душі спокійні катання по засніжених алеях, то дитина старшого віку зазвичай вибирає швидкісний спуск з гірки. Моделі санок в цих випадках можуть відрізнятися.

Матеріал виготовлення – від нього залежить довговічність санок і їх вага, ретельність догляду, можливості використання і маневреність, які дає кожна окрема модель.

Можливість трансформації санок – деякі моделі при зніманні окремих комплектуючих можуть прослужити ще кілька років, тобто санки будуть «рости» разом з дитиною. А це – економія сімейного бюджету і часу на підбір нових санок.

Компактність санок – якщо місця в будинку мало, а санки доводиться постійно носити по сходах або перевозити в тісному ліфті, то треба шукати не габаритну модель, і можливо, навіть таку, що складається.

Як вибрати дитячі санки: утеплення

Для утеплення санок можна користуватися пледом або дитячою ковдрою. Можна придбати спеціальний хутряний конверт або матрац – вони набагато зручніші.

Старшим діткам підійдуть спеціальні підкладки, які можна застосовувати як на традиційних моделях санок, так і на більш сучасних.

Як вибрати дитячі санки: матеріал виготовлення

На сьогоднішній день у продажу є неймовірно багато видів дитячих санок. Тому коротко розглянемо особливості основних з них:

sani_metalevi

Металеві санки

Це традиційна, перевірена роками модель. Має два основних різновиди – санки з каркасом з листової сталі і санки з каркасом з трубчастої сталі.

Розрізняються вони вагою (санки з листової сталі – легші) і прохідністю (санки з листової сталі легко ковзають навіть по пухкому снігу). Недолік найпростіших моделей санок з листової сталі – їх нестійкість: вони запросто перекидаються при різких поворотах або купинах. Мінус всіх металевих санок – з часом фарба на полозах може обсипатися, а сам метал – почати ржавіти.

Санки можуть бути оснащені зйомною або перекидною ручкою-штовхачем, зйомною або відкидною спинкою, підніжками, мотузкою. Їх сидіння виготовлене з лакованих дерев’яних рейок, поздовжніх або поперечних. Зйомні і перекидні елементи полегшують питання транспортування та зберігання. Коли дитина підросте – санки можна буде трансформувати під її потреби (вони розраховані на вік від 1 року до 4-8 років).

Для полегшення перевезення санок через дорогу або по прочищеній від снігу доріжці винахідливі виробники доповнили металеві санки спеціальними коліщатками, які працюють при певному нахилі саней.

sani_derevyani

Дерев’яні санки

Дерев’яні санки – дуже схожі на санчата з казок. Санки повністю виготовлені з покритого лаком дерева (бук, сосна, береза). Метал тут використовують тільки для зміцнення полозів – завдяки чому сани краще ковзають. Таким санкам не страшні навіть люті морози. Дитина захищена від випадіння спинкою і боковими обмежувачами. Ручка штовхач сильно збільшує габарити, тому в більшості комплектацій відсутня. Громіздкі, швидко брудняться і часто дуже важкі – от мінуси даного виду саней.

sani_pleteni

Плетені санки

Ця модель санок мало поширена, але заслуговує на увагу. Міцні, легкі і ажурні за рахунок плетіння, такі санки виробляють з лози. Вони примхливі у догляді, при контакті з вологою можуть втратити зовнішній вигляд. Мають хорошу прохідність, призначені для діток віком від 1 року до 5-7 років. Зустрічаються варіанти з полозами, посиленими металевими рейками.

pnevmosani

Пневмосани

Ватрушка, санки-подушка, надувні санки, євросанки, тюбінг – це все про них. Прототип таких санок – звичайна автомобільна камера. Їх виробляють з морозостійкого матеріалу і використовують для швидкісного спуску. Тому і рекомендують пневмосани для діток віком від 5-6 років.

Різні моделі мають певні обмеження по вазі – можуть бути призначені для дітей, дорослих, для кількох людей одночасно (тоді верхня межа їх вантажопідйомності становить 150-200 кг). Вони легкі, компактні в складеному вигляді, не вибагливі у догляді, швидко приводяться в готовність і відмінно амортизують на вибоїнах. Унікальність пневмосаней в тому, що влітку ними можна користуватися як надувним матрацом.

sani_plastikovi

Пластикові санки

Привабливість моделей із пластику полягає в тому, що серед них можна підібрати санки на будь-який смак і різний вік дитини. Це можуть бути саночки для малюків – зі зручним зйомним сидінням, ручкою-штовхачем, які трансформуються у звичайні санки, коли дитина підросте.

Або варіанти для старших діток, санки-коритце з ручним гальмом, зовсім прості варіанти – санки-тарілка, чи бюджетна модель – санки-льодянки.

Всі ці моделі – легкі, безпечні для діток і зручні, не вимагають особливого догляду