Дитяча кімната

Як вибрати ковзани для дитини

Обов’язковим атрибутом для занять фігурним катанням, швидкісним спортивним бігом або хокеєм є ковзани. Свій перший вихід на лід або трек сьогодні багато дітей робить у дошкільному віці, коли м’язи та скелет ще не мають достатнього розвитку. І саме тому спортивне взуття на лезах має бути комфортним та якісним, а батьки мають вміти підібрати найбільш безпечний варіант.

Різновиди ковзанів

Всі ковзани, що є у продажу, можна умовно розділити на окремі групи за призначенням. Прийнято виділяти вироби:

  • для фігурного катання;
  • прогулянкові;
  • ковзанярські;
  • хокейні.

Серед нових типів виділяють також вироби для шорт-трекінгу та туристичні моделі.

Взуття, призначенням якого є заняття фігурним катанням, мають чобіток та невеличке тоненьке лезо. Чобіток зазвичай виготовляють з м’якої шкіри, а для леза виробники обирають сталь. Для занять хокеєм також використовують ковзани з лезами. Але таке спортивне взуття більш масивне на вигляд. Спортивне взуття, що відноситься до прогулянкових, зовні схожі на класичні варіанти ковзанів. Сучасне взуття за швидкісного бігу має вигляд кросівок, встановлених на довге пряме лезо. Вироби, призначенням яких є шорт-трек, відрізняє бокова кривизна леза та його розмір.

Правила підбору ковзанів для дітей

Щоб безпомилково обрати ковзани для фігурного катання, батьки мають вміти правильно розуміти потреби дитини. Головними характеристиками, що дозволять зробити безпомилковий вибір, є якість виробу. Найкращими якостями володітимуть моделі від іменитих виробників.

kovzani_1

Найголовніші критерії, які треба врахувати при підборі нових ковзанів, це:

  1. Розмір чобітка. Ковзани слід підбирати, враховуючи індивідуальні особливості стопи дитини. У деяких випадках (наприклад, для новачків, які будуть кататися нечасто) найбільш раціонально обрати розсувні чобітки, які «ростуть» разом зі стопою дитини.
  2. Вага користувача. Обираючи ковзани для фігурного катання або занять хокеєм чи бігом, треба звертати увагу на рекомендації виробника щодо ваги дитини. Так вимога зумовлена тиском, що може витримати рама у процесі використання.
  3. Якість матеріалу. Звертати увагу треба не тільки на матеріал верху чобітка, а й на якість підкладки, міцність кріплення баклі та люверсів, а також характеристики рами. Від того , наскільки повно всі параметри будуть витримані виробником, залежить довговічність виробу. Враховуючи те, що ковзани є взуттям для активного відпочинку, який нерозривно пов’язаний з травматизмом, якість виробу має велике значення.
  4. Конструкція. Багато сучасних виробників випускають універсальні моделі. Вони мають у комплекті як ролики, так і леза, а також доповнені розсувними чобітками. Такий вид ковзанів найбільш підходить для тих дітей, що розглядають катання виключно як хобі.
  5. Статева приналежність користувачів. Великою популярністю серед покупців користуються вироби виду унісекс, які будуть підходити як дівчатам, так і хлопцям.

Серед особливостей, які треба врахувати при підборі взуття, виділяють вік, стиль катання та навички дітей, які будуть виходити на лід. Для новачків найкращим чином будуть підходити вироби, леза яких мають зубчики. Також спеціалісти рекомендують для перших ковзанів обирати моделі з комбінованим чи пластикових чобітком. Варто зазначити, що черевик має щільно облягати ногу дитини. Тільки це допоможе уникнути травм.

kovzani_2

Підібрати моделі, які зможуть повністю задовольнити бажання маленьких фігуристів, хокеїстів, конькобіжців, та, найголовніше, їх батьків, можна в каталозі від інтернет-магазину Flash Skate. У разі виникнення питань чи зауважень, потреби у доповненні характеристик чи особливостей вподобаних моделей, звертайтеся до консультантів компанії. Відправка вподобаної пари можлива у будь-який населений пункт України.