Отримати добову норму корисних мікронутрієнтів виключно з їжі досить складно – тому рекомендовано приймати комплекси мінералів та вітамінів. Якщо шукаєте засіб для зміцнення волосся, прискорення росту, зверніть увагу на біотин. Його можна приймати у вигляді препаратів (наприклад, «Біотебал») або отримувати з продуктів. Відкоригувати дієту, аби покращити здоров’я та стан волосся, не складно. Достатньо розуміти, в яких продуктах є біотин та регулярно включати їх до свого раціону.
Для чого потрібен біотин
Біотин – водорозчинний високоактивний вітамін, що входить до ферментного складу та відповідає за регуляцію жирового, білкового балансу. Він є популярним джерелом сірки – елементу, що бере участь у синтезі колагену.
Біотин має велике значення для волосся, сприяє його активному росту та покращенню загального стану. Саме тому його ще називають вітаміном краси. Дефіцит вітаміну призводить до витончення, випадіння волосся та проблем зі здоров’ям в цілому. Також речовина відповідає за ліпідний обмін, а її дефіцит призводить до посилення продукції шкірного сала. Волосся стає слабким та жирним, шкіра може лущитись.
Відновлення нормального рівня біотину запобігає появі лупи, нормалізує жировий баланс шкіри. Призначають вітамін курсом у комплексному лікуванні дерматитів та акне.
Важливо. Дефіцит біотину часто спостерігається у людей з захворюваннями кишківника.
Для відновлення нормального вмісту біотину потрібно вживати 5 мг на добу – саме стільки речовини міститься в одній таблетці «Біотебал». Згідно з інструкцією, дорослим потрібно вживати по 1 таблетці на добу, для покращення стану волосся й зупинення випадіння, спровокованого дефіцитом біотину.
Продукти з високим вмістом біотину
Отримувати речовину можна не тільки з аптечних препаратів, але й з продуктів – достатньо розуміти, де саме він міститься. Основні варіанти:
- М’ясо та печінка яловичини.
- Жовтки курячих яєць. В одній одиниці середнього розміру міститься близько 10 мкг біотину.
- Насіння цінних культур та горіхи. Найбільше речовини у волоському горіху, арахісі, мигдалі.
- Дріжджі. Вони корисні для волосся в щоденному раціоні та у складі косметичних масок.
- Молочні продукти. Особливо кисломолочка, сир та молоко.
- Лосось. Сорт риби багатий на кислоти Омега та біотин.
- Авокадо. Чи не найкорисніший фрукт, також в ньому багато вітаміну Е.
З переліку джерел біотину у продуктах ви зможете обрати оптимальний для себе варіант за ціною, смаком та харчуватись різноманітно. Не забувайте, що тривала термічна обробка призводить до руйнування цінних речовин.
Достатня кількість біотину в раціоні – запорука нормального клітинного метаболізму, молодості та краси. Волосся перестає сильно випадати, прискорюється його ріст, відновлюється структура. Позитивно впливає речовина на стан шкіри – вона стає пружною та еластичною, має гарний колір. Відчувається підвищення загального рівня енергії, покращується самопочуття. Біотин – це речовина, що потрібна всім.
Для визначення поточного вмісту вітаміну у крові потрібно здати аналіз. Якщо дефіцити значні, спочатку потрібно буде компенсувати їх шляхом приймання додаткових добавок біотину. Побічні ефекти під час терапії відсутні, головне не перевищувати дозування. Якщо виникнуть питання, зверніться до трихолога. Він проведе обстеження та додаткові аналізи за необхідністю.