Виховання дітей

Чому потрібно назавжди відмовитися від тілесних покарань

У кожній десятій сім’ї України відкрито практикують тілесні покарання. Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Права людини”, проведенного в 2016 році. За оцінками експертів, від домашнього насилля страждає до 40% дітей.

remin-1

У більш багатих та успішних країнах Європи тілесні покарання засуджуються суспільством і сприймаються як реальний злочин. Там вірять, що насильство несе загрозу для психічного здоров’я та розумових здібностей дитини. Давайте ж розберемося, чому експерти радять раз і назавжди відмовитися від “ремня” та до яких наслідків він може призвести.

Чому тілесне покарання – це абсолютне зло

“Виховання ремнем” – це боротьба з симптомом, а не проблемою. Дитина продовжуватиме чинити неправильно, але робитиме це так, аби ви не дізналися. Не вірите? Тоді згадайте себе, або своїх друзів, котрих лупцювали за нічні прогулянки, сигарети, алкоголь… Чи багато людей виправилися після прочухана? Відповідь риторична…

Для вирішення проблеми слід пояснити, що і чому дитина робить не правильно, а не завдавати болю. Також тілесне покарання викликає страх. Страх перед помилками, батьками, ризикованими рішеннями. Регулярні побої призводять до проблем з самооцінкою, ініціативністю, рішучістю.

remin-2

. . . . .

За останні 30 років проведено понад десяток досліджень, що спростовують користь “ремня”. Натомість немає серйозних праць, котрі доводять необхідність насильства.

Хто практикує домашнє насилля

За статистикою США, найчастіше страждають діти з бідних сімей. Середній клас рідше вдається до тілесних покарань, а еліта майже не практикує “жорсткого виховання”. Чорношкірі частіше використовують ремінь за білих, а іммігранти – за громадян США.

Висновок: до насильства вдаються найбідніші, найменш освічені та найвразливіші верстви населення. Не беріть з них приклад!

. . .

Як дисциплінувати дитину без “ремня”

Пояснюйте їй, чому одні вчинки є хорошими, а інші – поганими. Карайте малюка домашнім арештом, зменшенням кишенькових грошей, іншими обмеженнями. Дайте зрозуміти, що вам не подобається бути жорстокими, але за погані вчинки потрібно платити. Станьте прикладом для своєї дитини і будьте послідовними.

remin-3

Цей шлях є напрочуд складним, однак він приносить набагато кращі результати, аніж виховання насиллям.