Не будемо розповідати вам наскільки корисно розвивати дрібну моторику кистей рук. Про це ви напевно уже чули. І про зв’язок між рухливістю пальчиків та розвитком головного мозку також. Але перечитуючи підбірку віршиків для пальчикової гімнастики, розумієш, що багато перекладено з російської і не звучить так легко і невимушено, як оригінал. Тому сьогодні фантазуємо на тему морських глибин та їх мешканців, читаючи вірші Марти Гурин, а заодно розминаємо рученята.
Краб
Краби завжди ходять боком,
Та зачепиш ненароком,
Знай тоді, що краб-татусь
Зробить клешнею кусь-кусь.
Перший та другий рядок – великий палець та мізинчик рухаються приставним кроком вправо і вліво. Третій і четвертий рядок – Великай та вказівний палець однієї руки щипає пучку кожного пальця іншої руки.
Медуза
Плавають медузи в морі
І легенькі, і прозорі.
А камінчики тверді,
Сяють на морському дні.
Перший рядок – кисті рук рухаються зверху вниз, опускаючи та піднімаючи пальці. Другий рядок – рухи пальцями зберігаються, але на кожному слові руки лягають навхрест одна на одну. Третій і четвертий рядок – вказівний пальчик масує кісточку кожного пальця на затисненому кулаку протилежної руки.
Риба фугу
Рибка плавала, пірнала,
Від акули, утікала.
Рибка щоки як надула,
То втекла тоді акула.
Перший рядок – долоні складені човником гойдаються зверху вниз. Другий рядок – долоні складені човником гойдаються вправо і вліво. Третій рядок – долоні складені човником, пальці згинаємо під прямим кутом, щоб утворився ромбик. Четвертий рядок – долоні ховаємо за спину.
Чайка
Чайка крилами махає,
Чайка дзьобик відкриває,
Є у чайки недалечко
З пташенятами гніздечко.
Перший рядок – великі пальці двох рук переплітаються і утворюють голову “чайки”, пальчиками махаємо, наче крилами. Другий рядок – чотири пальці складені разом, а великий рухається вгору і вниз, наче відкриває і закриває дзьобик пташки. Третій рядок – пальцями лівої руки обхоплюємо пальці правої, щоб виглядали пучки. Четвертий рядок – ворушимо пальцями правої руки, уявляючи, що це метушаться в гнізді пташенята.
Риба кит
Велетенська риба-кит
Щойно з’їла свій обід.
А тепер відпочиває,
Зі спини фонтан пускає.
Перший та другий рядок – з’єднавши заокруглені долоні на зап’ясті, праву піднімаємо, а ліву опускаємо вниз, наче відкривається та закривається паща кита. третій рядок – перевертаємо з’єднані в зап’ясті долоні набік. Четвертий рядок – піднімаємо та опускаємо притулені великі пальці, наче випускаємо фонтан зі спини.
Скат
Дуже дивні риби-скати
Можуть із води стрибати
Чи в піску на дні лежать.
Лиш не бачать, що їдять.
Перший і другий рядок – праву долоню кладемо зверху на ліву руку, робимо коливальні рухи вгору і вниз. Третій рядок – робимо коливальні рухи праворуч і ліворуч. Четвертий рядок – права рука залишається нерухомою, а ліва рука під правою стискається в кулак і розпрямляється.