Розвиток дітей

Спостерігаємо з дітьми за рослинами

dsc_6339_copy

Вже от-от зійдуть залишки снігу, сонце грітиме тепліше і ми станемо свідками як знову народжуватиметься природа навколо. Це хвилююче і радісно як для дорослих, так і для дітей. Цей час можна використати для розвитку спостережливості у діток і вивчення явищ, що нас оточують.

Звідки з`являються рослини? Як вони виростають? Найкраще, коли дитина сама знайде відповіді на ці питання, спостерігаючи. Для цього посадимо з дітьми власні рослини. Гарним варіантом буде посіяти садову траву в горщик. Вам знадобиться лише ємність, грунт та насіння. Розгляньте з дітьми насінину, розкажіть, що в цій крихітній часточці вже закладено те, якою вона має вирости, а від нас лише залежить чи створимо ми цій насинині умови, за яких вона ростиме. Посійте насіння, полийте водою і спостерігайте, вже за 3-4 дні трава почне сходити і діти спостерігатимуть за її швидким зростанням.

dsc_6340_copy

Також швидко росте квасоля. Можна навіть провести експеримент і посадити квасолинку у прозору склянку без грунту. Склянку наповнимо змоченою ватою, щоб насінина отримувала вологу, поставимо її на підвіконня. Вже за кілька днів можна буде бачити, як квасолина випускає корінь, закріплюється до вати і тоді з іншого боку випускає пагінець, що тягнутиметься вгору до світла. Та довго без грунту квасоля рости не зможе, тому з часом пересадіть рослину у грунт, щоб зберегти її життя і спостерігати за нею надалі.

Такими наочними прикладами ми зможемо показати дітям наскільки живою є природа, пробудити в них інтерес і любов до рослин.