Розвиток дітей

Розвиток дрібної моторики дошкільнят

Якщо ми хочемо, щоб у нашої дитини добре розвивалися пам’ять, логіка, мова і мислення, ми маємо турбуватися про розвиток і вправність дрібних м”язів її рученят. Звучить цікаво? Справа в тому, що численними дослідженнями було встановлено той факт, що в корі головного мозку зони, які відповідають за рух пальців рук і розвиток мовленнєвого апарату, розташовані дуже близько. Стимулюючи дрібну моторику, в корі головного мозку активізуються й ті процеси, які пов’язані з розвитком інтелектуальних і мовленнєвих здібностей.

Існує безліч різних способів, які можна використовувати для розвитку дрібної моторики пальців рук дитини: пальчикові ігри, ліпка, аплікації, ігри-шнурівки, конструктори, пальчикові фарби тощо.

Пропонуємо вам декілька ідей для занять, де ви потренуєте дитячу моторику. Ваша дитина буде неодмінно захоплена процесом та результатом своїх старань. Необхідні матеріали – дуже доступні, по часу – завдання не тривалі, тому спланувати і провести веселе заняття у вас завжди знайдеться можливість.

Равлик з квасолинок – для розвитку дрібної моторики

Щоб зробити цього веселого равлика, вам знадобиться заготовлений заздалегідь на цупкому папері чи картоні силует. Якщо самостійно намалювати буде занадто складно, можна скористатися пропонованою заготовкою і роздрукувати її.

motoryka_ravlyk_shablon
motoryka_ravlyk_kvasolia

Також підготуйте клей ПВА та пригорщу невеликих за розміром квасолинок, буде цікавіше, якщо вони будуть різних кольорів. Запропонуйте дитині викладати хатку равлика з квасолинок на добре промащену клеєм поверхню. Старші дітки зможуть викладати спірально чи по колу, менші – більш хаотично, але равлик все одно отримає об’ємну красиву хатину.

Гарбуз з насіння – для розвитку дрібної моторики

motoryka_garbuz_shablon
motoryka_garbuz_zerniata

Гарбузи вже зібрали з городів, насіння підсушили, якраз час їсти корисні зернятка, а жменьку насінин можна використати для гарної поробки, розвиваючи дрібну моторику дитячих ручок.

Намалюйте від руки силует гарбуза або роздрукуйте запропонований нами. Підготуйте клей ПВА, пензлик, помаранчеву та зелену фарби. На щедро промащену клеєм поверхню нехай дитина викладає зернятка таким чином, щоб заповнити усю площу гарбуза. Розфарбуйте зернята у помаранчевий колір. Стебельце зробіть зеленим. Яскравий осінній гарбуз – готовий!

Осіннє дерево пальчиковими фарбами – для розвитку дрібної моторики

motoryka_derevo

Підготуйте шаблон – «крона дерева» з картону, циліндр від використаного рулонного паперу та пальчикові фарби. Запропонуйте дитині нанести на крону, підклавши під неї клейонку чи чернетковий папір, осіннє листячко. Для цього – макнути пальчик у різні осінні барви: зелений, червоний, помаранчевий, жовтий, коричневий. Нехай переважає той колір, який найбільше сподобається дитині. Це буде її неповторне осіннє дерево.

Готову осінню крону причепіть до картонного циліндра як на стовбур, зробивши на ньому ножицями невеликі надрізи. Якщо дитині сподобалося малювати осінні дерева, можна виготовити цілий сад. Величина крон дерев може бути довільна, барви дитина добиратиме також різноманітні. В майбутньому можна «розселити» в саду маленьких звіряток, якими любить гратися ваша дитина, або повозити між деревами улюблені машинки.

Веселих вам ігор та натхнення творчо розвивати дрібну моторику діточкам!

Читайте також на Dityinfo.com:

Розвиток пам’яті з народження до 3 років

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

Пальчикові ігри для дітей