Здоров'я дитини

Чистимо зубки правильно

chistimo_zubi_pravilno_1

Коли слід починати чистити зуби малюку? Якою щіткою? З пастою чи без пасти? Такого роду та інші схожі запитання виникають практично у кожної мами в чиєї дитини вже прорізались зубки.

Коли починати чистити зубки дитині?

Деякі стоматологи та педіатри стверджують, що слід починати чистити зубки від того моменту, коли з’являється перший зубчик. В.о. глави МОЗ Уляна Супрун вважає, що не потрібно чекати поки проріжуться зуби, доглядати за порожниною рота потрібно практично від народження. Догляда за порожниною рота малюка обмежується легеньким протиранням ясен звичайною серветкою, змоченою у кип’яченій воді.

Якою має бути щітка для чищення зубів малюка?

В наш час для дітей існують спеціальні щіточки з маленькою голівкою та м’якими щетинками з заокругленими кінчиками. Якщо ж такої щітки ви не знайдете, то потрібно обрати щіточку з м’якими щетинками, що підходить віку дитини (на упаковці виробник вказує, для якого віку дитини призначений товар).

. . .

. . .

Якою пастою користуватись та скільки її має бути на щітці?

Якщо в дитини лише один зуб, то для початку можна обмежитись лише водичкою. Згодом можна купити дитячу пасту. При купівлі дитячої пасти потрібно звернути увагу на вміс – паста повинна бути БЕЗ ФТОРУ. Кількість зубної пасти для дітей до 3-ох років має бути в розмір рисового зернятка, після 3-ох – як горошина.

Скільки має тривати процес чищення зубів?

До 3-ох років ми повинні привчити дитину до самого процесу чищення зубів. Потрібно слідкувати, щоб маля чистило усі зубки – верхні і нижні, збоків та зсередини. Оптимальний час гігієнічної процедури рота – 3 хвилини. Звісно, чистити зуби 3хвилини інколи буває досить складно, та у віці 4-5 років дитина має чистити зубки самостійно тривалістю в зазначений час.