Здоров'я дитини

Прорізувач для зубів – як не помилитися в різноманітті

prorizuvach_dlya_zubiv

У одних діток перші зубки можуть з’явитися в чотири місяці, а в інших – і в десять порожній ротик. Але, незалежно від віку, цей процес викликає почуття дискомфорту. Дитина стає більш дратівливою і неспокійною, порушується сон.

Полегшенню болю сприяє такий цікавий винахід, як прорізувач для зубів. Сучасний дитячий ринок пропонує величезну кількість таких аксесуарів. У цій статті ми докладно зупинимося на питаннях, що стосуються того, як вибрати правильний прорізувач для зубів своєму малюкові.

Види прорізувачів

Силіконові

Вони абсолютно безпечні і дуже легкі. Тому малюкові буде зручно користуватися ними. Рекомендують їх використовувати приблизно з 3-5 місяців.

З наповнювачем з гелю і води

Перед використанням такий прорізувач поміщають в холодильник. Наповнення охолоджуэться, що згодом надає анестезуючий ефект. Такий прорізувач для зубів, що охолоджує ясна, найчастіше має форму фігурок тварин і т.д. Тому одночасно з лікуючим ефектом у дитини розвивається дотик і сприйняття кольору.

Брязкальця Цей аксесуар дуже зручний, адже дитина не тільки чеше ясна, але й звертає увагу на яскраві кульки і колечка всередині іграшки. За рахунок цього дискомфорт від прорізування зубчиків набагато легше переноситься.

Соска-пустушка Така іграшка схожа на справжню пустушку, але має більш рельєфну структуру. Пустушка прорізувач для зубів користується популярністю у дітей, які вже звикли до соски.

ВібруючіТакі прорізувачі отримують від мам тільки позитивні відгуки. Працюють вони від батарейок, а спрацьовують при легкому натисканні зубками. Ефект вібрації викликає у дітей захоплення! А ефект від вібромасажу дуже заспокоює дитину.

Окремо варто виділити прорізувач для зубів на палець. Виконаний він у формі насадки, на якій є невелика щітка.

На питання з приводу того, які прорізувачі для зубів краще, відповісти складно. Адже кожному з них властиві свої особливості. Зрештою, вибір буде робити ваша дитина.

Для маленької дитини, з міркування безпеки, краще купувати найпростіший прорізувач, в конструкції якого немає зайвих деталей.

Як вибрати відповідну модель прорізувача для зубів

У першу чергу звертайте увагу на виробника. Деякі недобросовісні постачальники заради красивого вигляду іграшки додають до складу матеріалу синтетичні хімічні речовини.

Якщо на упаковці є відповідне маркування, а продавець готовий надати сертифікат якості, то можна нічого не боятися. Також бажано вибирати виробника з відомим ім’ям. Тут зайва перестраховка не завадить, адже прорізувач дитина постійно тримає в роті. Тому якість його має бути бездоганною.

При виборі матеріалу мамам найчастіше доводиться вибирати між силіконом і латексом.

Латексні прорізувачі

Латекс володіє більшою еластичністю і м’якістю, а вироби з нього не впливають на формування прикусу. Недоліком матеріалу є швидкий його знос.

Силіконові прорізувачі

Силіконові прорізувачі для зубів також не впливають на прикус, але за умови, що вони виконані в ортодентальній формі. Перевагою ж жорсткої структури силікону є можливість додаткової стерилізації продукту.

Зуби у дитини прорізуються не всі відразу, а в строгій послідовності. Виробниками цей факт враховується, тому розрізняють три типи прорізувачів.

  • Першої стадії. При прорізуванні передніх зубів.
  • Другої стадії – для середніх зубів.
  • Третьої стадії. До цього типу відносять прорізувач для задніх зубів.

За вартістю різні прорізувачі варіюються в досить широких межах. Найчастіше ціна обумовлена популярністю бренду. На цьому аксесуарі не варто економити, адже якість напряму залежить саме від вартості.

Основні поради батькам з приводу використання прорізувачів

Іноді батьки намагаються придбати прорізувач відразу ж, як тільки у малюка починають опухати ясна. Але робити цього не варто до появи першого зуба. Він повинен прорізатися сам, природним шляхом. Якщо ж малюк починає нервувати і турбуватися через запалені ясна, то краще просто помасажуйте їх пальцем.

Ні в якому разі не змушуйте брати дитину прорізувач в рот, якщо вона відмовляється це робити. Малюк сам з часом зацікавиться яскравим предметом.

Як бачите, є багато нюансів навіть при виборі такого простого аксесуара, як прорізувач для зубів. Якщо ви придбаєте його правильно, то ваш малюк перенесе період появи перших зубів набагато легше. Адже для вас, як для люблячої мами, спокій дитини – найголовніше!