Виховання дітей

Відлучення дитини від пляшечки і соски (пустушки)

yak_vidivchiti_malyuka_vid_plyashki

Рано чи пізно багато матусь зустрічаються з проблемою відлучення свого улюбленого малюка від соски або пляшки. Від пляшечки дитину відучити досить просто. В якості першого прикорму дитина знайомиться з кашками, які найчастіше мають рідку консистенцію. Годувати дитину краще не з пляшечки, як це роблять багато мам, а з ложечки. Купіть для дитини окрему ложечку, і кожне годування давайте їй кашку з ложки. Так само годуйте дитину фруктовими та овочевими пюре. Соки можна давати пити і з пляшечки.

Коли малюк підросте і навчиться ковтати рідину великими ковтками, на допомогу прийдуть чашки-непроливайки. Найнаполегливіші мами намагаються напоїти дитину з чашки з семимісячного віку, як рекомендують їм педіатри. Якщо малюк спокійний, то, приклавши максимум зусиль і терпіння, поступово можна навчити малюка пити з кухлика.

Розлучити малюка з коханою соскою (пустушкою) набагато складніше. Найкращий час для відлучення малюка від пустушки – ближче до шести місяців. Якщо дитина може заснути без пустушки, то треба поступово скоротити час її смоктання, а потім і зовсім забрати. Якщо малюк протягом усього дня не вимагає соску, то і не варто її показувати. Спробуйте вкласти дитину спати без пустушки – заспівайте пісеньку, розкажіть казку. Втомившись за день, матусі намагаються швидше вкласти малюка, щоб відпочити. Це зрозуміло, набігавшись за цілий день, до вечора мама просто валиться з ніг від втоми. Але не варто забувати, що потім буде ще важче відучити дитину від соски. Краще терпляче вичекати 20-30 хвилинну процедуру вкладання, ніж через кілька місяців слухати плач дитини, яка не розуміє – чому мама не дає пустушку.

Трохи легше йде справа з однорічними малюками. В гостях у бабусі або подруги мама може ненавмисно забути пустушку. Можна на прогулянці разом з малюком віддати соску-пустушку маленькій дитині, якій вона потрібніша, подарувати собачці або котику.

Якщо ви плануєте придбання великих і дорогих іграшок, це можна приурочити до розставання з соскою. Наприклад, дитячий електромобіль можна купити відразу після того, як ви розлучилися з пустушкою. І сказати дитині, що тепер вона досить велика, щоб обходитися без соски і може отримати такий великий подарунок, як автомобіль, адже тепер вона запросто впорається з керуванням.

Ні в якому разі не викидайте пустушку на очах у дитини, чи не ріжте її ножицями, не лайте малюка за те, що він смокче соску, не мажте чимось гірким. Малюк може затаїти образу.

Взагалі, поради, як відучити від соски-пустушки, давати складно. Кожна мама сама відчуває, коли прийшов момент розлучитися з цим знаковим предметом. Дуже важливо правильно вибрати момент. Наприклад, у жодному разі не варто відучувати малюків від сосок після хвороби, інакше є ризик, що дитина захворіє знову від перенесеного стресу.

Головне, пам’ятайте, якщо вже ви відняли у дитини пустушку, повертати її не можна, інакше для дитини це буде стресом, сприяючим, між іншим, формуванню неврозу.Не варто забувати, що всі дітлахи різні. Завдання мами – допомогти малюкові розлучитися з пустушкою (соскою) в той момент, коли він до цього вже готовий.