Виховання дітей

Правила поведінки дітей в Інтернеті

241377

У Міністерстві освіти кажуть, що за даними міжнародного дослідницького проєкту ESPAD, у 2019 році лише 6,7% опитаних підлітків в Україні не користувались соціальними мережам. Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин. 

Ці цифри когось можуть лякати, а інші вважатимуть, це цілком нормальним явищем. Ми не будемо ставати на чиюсь сторону, лише розкажемо про те, як дітям поводитись за гаджетами, аби це нікому не завдало шкоди.

. . . . .

1. Між вами і дитиною має бути довіра. Нехай ми складемо список зі ста правил, проте найважливіше, аби дитина не ховалася від вас із гаджетом, не нишпорила у ньому потайки. Частіше розмовляйте, цікавтесь тим, чим цікавиться вона. Тоді у дитини не буде потреби шукати щось в Інтернеті за вашою спиною.

2. Проговоріть одразу ваші вимоги. Наприклад те, що є певні сайти, на які ви не дозволяєте заходити. Обов’язково поясніть, чому заборонили, інакше заборона буде під загрозою.

3. Поясніть, що не можна розміщувати в Інтернеті будь-яку особисту інформацію. Не варто заповнювати жодні анкети чи намагатись купити що-небудь без дозволу батьків.

4. Спілкуватись через Інтернет варто лише зі знайомими. Нових друзів заводити через мережу у дитячому віці не рекомендується, адже ви ніколи не знаєте, хто сидить по той бік монітору.

5. Якщо компютер просить ввести якісь дані, то потрібно покликати батьків чи старших братів-сестер. Адже дитина може не розуміти, що саме від неї просять і вказати зайву інформацію.

6. Якщо дитина все ж спілкується у шкільних чатах чи у соціальних мережах, домовтеся, що ви, як батьки, час від час можете собі дозволити переглянути переписки. У цьому немає нічого поганого. Батьки лише хочуть знати, що там немає нічого загрозливого.

7. Попросіть дитину одразу ж розповідати вам, якщо в Інтернеті їй пише хтось незнайомий. Ви швидше зможете визначити, чи це адекватний співрозмовник.

. . . . .

8. Також дитина має повідомляти вам, якщо їй пишуть нецензурні речі чи надсилають непевні фотознімки.

9. Домовтесь, що дитина у жодному разі не розповідає нікому за допомогою Інтернету (зрештою, не лише там) про ваші плани, поїздки, відпустки, покупки тощо.

10. Дитина не повинна нікому відправляти свої фотографії, а особливо такі, де вона у піжамі, купальнику чи частково оголена.

Звичайно, ці правила можут видатися аж надто примітивними, проте, на жаль, дуже багато випадків насильства, кібербулінгу, шахрайства та подібних зафіксована саме через те, що діти забагато інформації видавали у мережу. Якщо дотримуватися цих елементарни пунктів, то перебування вашої дитини в Інтернеті буде набагато безпечнішим.