Виховання дітей

Перший раз у перший клас: як адаптуватися

child-830988_960_720

Цей трепетний момент нарешті настав – ваша, ще вчора крихітка, уперше іде в школу. Попри рюкзаки, зошити, пенали, букети квітів та інші приємні клопоти, можуть виникнути й інші труднощі. Адже дитя, навіть, якщо воно досі ходило у дитсадок, стає на щабель вище у соціальному розвитку. Як адаптувати дитину до нових обов’язків?

Навіть якщо навчання у першому класі більше схоже на ігри та розвиваючі заняття, це зовсім не означає, що дитині буде легко. Так, багато діток спокійно адаптовуються і не відчувають дискомфорту, проте є чимало таких, для яких нові правила прийняти дещо складніше. Адже у дитячому садку чи вдома з мамою можна було займатися, чим захочеться, можна повередувати і вже тим більше – практично жодних вимог. Натомість перед першокласником вже поставлені межі та рамки, кордони, у яких слід працювати.

. . . .

Для того, щоб дитина сприйняла нововведення, її потрібно правильно підготувати. І якщо ваш малюк доволі комунікабельний і легко вливається у колектив, деякі поради все ж не завадять.

kindergarten-2456159_1920

Адаптація до школи триває в середньому 3-4 тижні. Проте індивідуально може затягнутися до 2-3 місяців. Малюки, які не відвідували ДНЗ, переважно звикають довше, тому батькам слід максимально допомогти своєму чадові. Як це зробити? Давати якомога більше підтримки, розуміння, уваги. Запасіться терпіння, у дитини протягом цього періоду можливі істерики, вона може порівнювати себе з однокласниками. Завдання батьків – хвалити малюка, наголошувати на його сильних сторонах, навчити поважати себе і гідно оцінювати свої досягнення.

Обов’язково щодня розпитуйте у свого першачка про те, як справи у класі. Цікавтесь темами занять, запитайте про вчительку, нехай дитина розповідає вам про однокласників. Ви маєте відчути, коли дитя вільно говорить на шкільну тему, не ніяковіє, не дратується і не мовчить.

learning-164331_1280

Ще один важливий нюанс: у період адаптації у дитини може страждати імунітет. Тому зверніть увагу на те, аби першокласник мав правильне якісне харчування, гарно висипався та відпочивав, багато перебував на свіжому повітрі.

Тут дуже добре буде дотримуватись режиму. Старайтесь вкладати дитину у ліжко вже о 21:00. У такому віці сон повинен тривати 10-11 годин. Інакше дитина буде неуважною на уроках, їй важко буде сприймати інформацію та запам’ятовувати її. Якщо малюк досі спав в обід, продовжуйте вкладати його на денний сон.

Загалом виділяють кілька критерій, за якими можна визначити, чи адаптувалась дитина до школи:

  1. У малюка гарний настрій, коли він збирається зранку у школу.
  2. Він має друзів у класі.
  3. Не боїться вчительки.
  4. Може розповісти батькам про те, що відбувалось у школі протягом дня.
  5. Не проти виконувати домашні завдання.
  6. Зі школи повертається із позитивний настроєм.

Якщо ви помічаєте, що щось не так, обов’язково поговоріть з учителькою. Педагог більше розповість, як поводить себе дитина в школі, а разом ви зможете знайти рішення проблеми.

І дуже важливо пам’ятати: дитина має не просто пристосуватися до нових умов, вона має залишитися при цьому всьому собою.