Вагітність і пологи, Календар вагітності, Перший триместр вагітності

Четвертий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

4_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Ти ще, напевно, не знаєш чи вагітна. Проте в твоєму організмі відбуваться неймовірні зміни. Дитинка, яка при заплідненні складалась з одніє клітинки, тепер має до сотні клітин. За неймовірно короткий час з цих клітинок сформується органи та системи.

Отже на що варто звернути увагу на четвертому тижні вагітності?

Четвертий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Переважно жінки не відчувають особливих змін протягом четвертого тижня вагітності. Проте, у деяких жінок, процес прикріплення зародка до стінок матки ( імплантація ) може супроводжуватися легким болем у животі, підняттям температури до 37 градусів за Цельсієм. В будь-якому разі, це мають бути легкі незручності. У разі, коли ви переживаєте, краще порадьтесь з вашим акушер-гінекологом. Загалом перша порада – оберіть собі лікаря, котрому ви будете довіряти. Добрий лікар може багато чим допомогти, чи порадити, особливо, коли це ваша перша вагітність, і для вас усе нове та невідоме.

Пересвідчитись чи ви вагітні можна за допомогою чутливих тестів на вагітність. Проте краще провести тест наприкінці наступного тижня, після значної затримки менструальної кровотечі.

4_tyzhden_vagitnosti

Четвертий тиждень вагітності – як росте дитинка?

4_tyzhden_vagitnosti_2_foto

Ця стадія розвитку дитини, ще заплідненого яйця, називається стадія бластоцисту, що активно розвивається. Імплантація (занурення зародка в стінки матки) має відбутися від 5 до 8 доби ембріонального розвитку. Якщо зародок розділиться на дві частини в цей момент, тоді в тебе може народитися двоє ідентичних (однояйцевих) близнюків. На місці, де зародок прикріпився до стінки матки в майбутньому утвориться плацета. Плацента – це своєрідна станція живлення для дитинки протягом її перебування в матці. Після імплантації (занурення) бластоцист (зародок дитини) починає виробляти гормон людський хоріонічний гонадотропін, завдяки якому тести на вагітність показують дві смужки. Проте гормон хоріонічний гонадотропін є необхідний для успішного перебігу твоєї вагітності загалом.

Про 3 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Третій тиждень вагітності

Про п’ятий тиждень вагітності можна прочитати тут:

П’ятий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.