Розвиток дітей

Як вибрати корисні мультфільми для перегляду з дитиною?

Є батьки, які обмежують перегляд мультфільмів для своїх дітей. Втім, вони роблять це дарма, оскільки мультфільми — це ефективний інструмент виховання малечі та роз’яснення базових людських понять. Що таке добро і що таке зло? Чому дружба — це копітка праця? Як бути толерантним? Як знайти своє призначення в житті? Ці та багато інших тем автори порушують в сучасних мультфільмах. Попри це, є чимало мультиплікаційних картин, які навпаки можуть зашкодити формуванню світогляду дитини. І тут постає логічне запитання: як вибрати якісні та корисні мультфільми для перегляду з дитиною?

Зверніть увагу на сюжет та повчальні цінності

Якісний мультфільм повинен мати цікавий, захопливий, але водночас повчальний сюжет. Він має прищеплювати дітям позитивні цінності, такі як дружба, чесність, доброта, повага до інших, наполегливість тощо. Уникайте мультфільмів із зайвим насильством чи жорстокістю.

Звертайте увагу на рольові моделі

Переконайтеся, що головні герої мультфільму є позитивними рольовими моделями. Вони повинні бути розумними, сміливими, допитливими, мати гарні людські якості та поводитися відповідно до загальноприйнятих моральних норм. Наприклад, мультсеріал “Маша та Ведмідь”, який попри російське походження є доволі популярним в українському медіапросторі, пропагує доволі некоректну поведінку. Маша — егоїстичний, некерований, нахабний та маніпулятивний персонаж. Під час перегляду мультфільму діти переймають такий патерн поведінки.

Мультфільм “Душа”

Візуальна складова


Зверніть увагу на якість анімації, візуальних ефектів та дизайну персонажів. Якісні мультфільми демонструють високий рівень майстерності аніматорів та художників. Малечу зачіпає не лише сюжет, але й картинка.

Відповідність віку дитини


Переконайтесь, що мультфільм є відповідним для віку вашої дитини. Зміст має бути зрозумілим для неї та відповідати її пізнавальним здібностям. Це не значить, що мультфільми для найменших є менш повчальними. Мова йде про те, що манера оповідання історії різниться в залежності від віку цільової авдиторії.

Читайте відгуки та рекомендації


Перед тим, як дозволити дитині подивитися новий мультфільм, прочитайте відгуки інших батьків, вчителів чи експертів в області дитячого розвитку. Це допоможе зробити вдалий вибір.

Залучайте дитину до вибору


Важливо враховувати інтереси та вподобання самої дитини. Важливо, щоб ви спільно переглядала трейлери, читали описи мультфільмів та обговорювати їх після перегляду.

Мультфільм “Думки навиворіт”

Контролюйте час перегляду

Встановлюйте обмеження на час, який дитина може проводити за переглядом мультфільмів, та заохочуйте її до інших видів активностей: ігор, читання, спорту тощо. Певна річ, не варто зловживати переглядом, оскільки мультфільми — це не єдине джерело інформації для малечі. Окрім цього, врахування хронометражу анімаційного фільму важливо, оскільки чим менший вік дитини, тим гірша її концентрація.

Дотримуючись цих порад, ви зможете вдало підбирати якісні та корисні анімаційні фільми, які не лише розважатимуть, але й позитивно впливатимуть на розвиток вашої дитини.