Виховання дітей, Розвиток дітей

Як мотивувати дитину читати

6 порад, що заохотять дітлахів до читання. З їх допомогою ви покращите пам’ять малюків, збагатите їх фантазію, розвините мислення.

Покажіть приклад

Якщо дитина бачить, що батьки проводять час за книгою та обговорюють прочитане, їй це теж стане цікаво. Це правило працює і з телевізором. Тож зацікавлення малюка всеціло залежать від вас.

Читайте разом з дитиною

Нехай одну сторінку/розділ читає малюк, а іншу – дорослий. Спільна діяльність подобається усім дітлахам. Також потрібно читати вголос, це сприяє розвитку дикції і пам’яті.

motivaciya-3

Підбирайте правильні книги, але не нав’язуйте

Заохочуйте дитину до читання будь-яких книг, не нав’язуючи свої вподобання. Не змушуйте читати, цей процес має викликати лише позитивні емоції. При виборі книг важливо враховувати вік, стать і зацікавлення дитини.

Обговорюйте прочитане

Запитайте, які емоції викликала прочитана книга. Нехай дитина розповість, що їй сподобалось, а що ні, де вона розчулилась, а де залишилась байдужою. Можливо щось було не зрозумілим, тоді поясніть, задайте питання, які дадуть їй змогу подумати над книгою і глибше її зрозуміти.

motivaciya-2

Поясніть, чому читати цікаво

Дитина повинна розуміти, що читання може приносити задоволення. Наприклад: “Читати книги весело. Ти уявляєш героїв сам, переживаєш пригоди, занурюєшся у чарвний світ”. Розповідаючи дитині про читання, потрібно говорити простою мовою, уникаючи сухих та наукових слів.

Корисним буде перегляд фільмів і мультфільмів, екранізованих за прочитаними книгами. Так можна знаходити відмінності і порівнювати образи персонажів фільмів з тими, які уявила собі дитина при читанні.

Візуально збільшіть кількість книг в домі

Залишайте книги всюди: біля телевізора, на столі за сніданком, у ванній… Це підвищить імовірність того, що діти почнуть самостійно читати. Заповніть дитячу кімнату полицями з книгами, щоб вони були завжди перед очима.

motivaciya-1