Дітки в 2-3 роки вже багато чого знають та вміють, але і надалі продовжують цікавітися всім, що є довкола. Звичайно, Ваш малюк особливий у нього все не так, як у інших, але є дещо, що точно характеризує всіх діток – вони люблять грати. Тож, Продовжуємо говорити з Вами про розвиваючі ігри для дітей 2-3 років.
Розвиваюч ігри скрізь: на комп’ютері, в домашніх умовах та на вулиці
Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років на комп’ютері, онлайн
Сьогодні батьки часто задаються питаннями, як розвивати дитину без спеціальних дитячих центрів, педагогів, занять за різними інноваційним методикам? Відповідь проста – за допомогою комп’ютера і розвиваючих ігор для відповідного віку. Також треба враховувати здібності та рівень розвитку малюка, адже сьогодні діти – акселерати, і те, що часом рекомендується для трирічної дитини, підходить для діток вже в два роки.
Зміст таких комп’ютерних ігор для дітей двох-трьох років дуже різноманітний. Це ознайомлення з формою і кольором, цифрами та літерами, геометричними фігурами, тваринами і так далі. По суті, кожна сфера знань (математика, читання, сенсорика, музика, малювання) представлена в Інтернеті розвиваючими іграми або мультфільмами. Вони вчать дітей в доступній формі, з допомогою цікавих персонажів, сюжету і барвистості.
Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років вдома, в домашніх умовах
Такі заняття для малюків спрямовані на формування фізичних і соціальних, психічних і інтелектуальних навичок. Одна з найпростіших, відомих і в той же час цікавих розвиваючих ігор – Мотрійки (Матрьошки). Розставляючи лялечки по зростанню, дитина вчиться розрізняти розмір і форму. Яскравий колір іграшок формує зорове сприйняття, а вставляння меншого предмета в більший координує дії дитини, розвиває дрібну моторику.
Аналогічним цілям служать і гри з пірамідками. Батьки купують такі іграшки з кільцями різного кольору і розміру, та вчать правильно збирати їх, при цьому називаючи кольори. Промовляти назви треба вголос, кілька разів. Якщо мова дитини розвинена ще не дуже добре, то можна пропонувати показати червоний, синій, жовтий, зелений кружечок, формуючи і закріплюючи знання про колір.
Кольоровий папір – ще один помічник у навчанні дитини кольорів. У домашніх умовах Ви можете просто демонструвати листочки Вашій дитині, називаючи той чи інший відтінок. Потім з метою закріплення знань можна пошукати в будинку предмети такого кольору. Візьміть червоний аркуш паперу, нехай дитина тримає його в руках та пройдіть з ним по всіх кімнатах в пошуках предмета аналогічного відтінку.
Нанизування різнокольорових намистин – це ще одна цікава гра для закріплення кольору і розвитку дрібної моторики пальців малюка.
Ігри з м’ячем – відмінний фізичний розвиток дитини. Адже активність поєднується з формуванням уваги і спритності. Спочатку слід грати з дитиною м’ячем маленького розміру. Покажіть, як підкидати його і ловити, потім продемонструйте, як ця іграшка катається, перекидається, відштовхується ногами. Слід зазначити, що активні ігри з предметами дітям подобаються з тієї причини, що вони рухаються, постійно змінюють положення тіла.
Гра в зоопарк – це розширення знань дитини про тварин. Як правило, в два роки діти вже знають більшість домашніх вихованців. А ось дикі звірі та звук, які вони видають, дітям не менш цікаві. Тому картинки із зображенням таких тварин, повторення за мамою вимовлених ними звуків – завжди захоплююче і пізнавально. Тварин можна використовувати і в розвиваючих фізичних іграх. Так, “Гімнастика звірят” вчить оволодівати знаннями про рухи, характерних тій чи іншій тварині.
Розвиток уваги і кмітливості – це заняття на пошук предмета. Так, наприклад, гра “У якій руці?” покликана розвивати логічне мислення. Візьміть невелику кульку і ховайте її по черзі ззаду в одну або іншу руку. Дитина повинна розуміти, що кулачок з кулькою за розміром більший порожнього, і так орієнтуватися в пошуках.
Розвиваючі ігри для в домашніх умовах дозволяють цікаво проводити час з сином або донькою в будь-яку погоду, час дня і навіть, коли вони не зовсім здорові. Такі ігри вчать, відволікають, зміцнюють стосунки співпраці між батьками і їхніми дітьми.
Розвиваючі ігри та заняття для дітей 2 років на вулиці
Для розвитку малюка на вулиці, дитячому майданчику найкращим чином підходять активні рухові ігри. Можна вчити дитину тримати рівновагу за допомогою бордюру.
Вулиця – підходяще місце для навчання малюка правилам дорожнього руху. Це і знання, і безпека. До речі, на вулиці за допомогою машин можете закріплювати знання малюка про кольори.
На вулиці навіть погоду Ви можете використовувати для розвиваючих ігор. А гра “Юний натураліст” – це вивчення природи у Вашому дворі, на дачі, в парку. Почніть з двох дерев, називаючи їх і показуючи листочки. Закріплюйте знання про кольорову гаму, називаючи колір листків і квіточок.
Більше інформації про розвиваючі ігри на вулиці Ви дізнаєтеся у статті: Розвиваючі ігри на вулиці
Кмітливість і бажання кожної мами допоможуть придумати власні розвиваючі ігри для свого малюка. Варто тільки трішки пофантазувати!