Ідеї для дитячого дозвілля, Розвиток дітей

Розвиваючі іграшки: все про вікові обмеження. Частина 1

rozvivayuchi_igrashki_golovna1

Важливу роль для розвитку дитини мають розвиваючі іграшки і саме тому в останні роки вони набувають великої популярності. З їх допомогою батьки під час гри допомагають дитині вчитися і розвиватися.

Великий плюс та унікальність цих іграшок в тому, що відповідний варіант знайдеться для дитини будь-якого віку. Та і спрямувань у таких іграшок багато – одні розвивають тактильну пам’ять, інші – зорову, треті розвивають моторику, вчать ходити, говорити і читати… Тож, як Ви вже зрозуміли ми сьогодні детально розглянемо тему: «Розвиваючі іграшки для дітей».

Розвиваючі іграшки відповідно до віку Вашої дитини

Від 0 до 1 року

igrashki_0-1

У цьому віці дитина сприймає інформацію, в основному, на слух. Ідеальними іграшками на цьому етапі життя є всілякі брязкальця, дзвіночки, які підвішуються над ліжком малюка. Коштують вони не дорого. Також малюкові сподобаються розвиваючі барвисті килимки з розвішеними іграшками над ними.

Детально про розвиваючий килимок для діток

rozvivayuchii_kilimok

Дитячий килимок – це барвистий килимок, виготовлений з щільного матеріалу, часто з утепленим внутрішнім шаром, що досить зручно для дитини, яка повзає або лежить на спинці чи животику. Розвиваючі килимки бувають простими, тобто невеликого розміру з малюнками. А бувають цілі розважальні центри з підвісними іграшками, дугами, музично-ігровими панелями, додатковими розвиваючими елементами. Дітки люблять грати на таких килимках, вони можуть надовго захопитися ними. Відзначимо, що розвиваючий килимок використовується і на ліжку, і на дивані, і на підлозі.

Перевірте при покупці якість килимка. Матеріал, з якого він виготовлений, не повинен бути токсичним або алергенним. Для цього переконайтеся в наявності спеціального паспорта. Килимки не повинні мати неприємного різкого запаху. Матеріал повинен бути стійким до прання, а його елементи і деталі – міцними, конструкції – безпечними для малюка, обов’язково з надійним кріпленням. Також на іграшці має бути обов’язково вказано для якого віку вона рекомендована.

Зараз у продажу є килимки будь-якого розміру і форми – від квадратного килимка до овального, від маленького до великого. Вибираючи форму і розмір, потрібно орієнтуватися на габарити приміщення. Звичайно, дитині буде дуже цікаво досліджувати величезний килимок, але якщо в дитячій кімнаті при цьому не залишиться вільного місця, це не кращий вибір.

Добре, якщо килимок компактно складається. У той час, коли малюк на ньому не грається, його можна згорнути і прибрати. Крім того, такий килимок можна брати на відпочинок і в поїздки – він не займе багато місця.

Малюнок розвиваючого килимка вибирайте яскравий і чіткий. У той же час, уникайте кольорів занадто яскравих, агресивних, тому що в цьому випадку килимки можуть негативно вплинути на емоційно-психічний стан дитини і на її зір.

Багато килимків оснащують дугою (або дугами), на яку можна повісити різні іграшки – дзвіночки, брязкальця, тваринки, прорізувачі для зубів і багато іншого. Як правило, такі підвісні іграшки входять в комплектацію килимка, хоча іноді можуть купуватися окремо. Зазвичай дуга (або дуги) можуть зніматися, таким чином можна змінювати зовнішній вигляд килимка і його функціональність, якщо малюк підріс.

На багатьох килимках є іграшки, які треба кріпити до основи. Їх можна знімати і використовувати окремо, або ж підвішуючи на дугу килимка. Малюку буде цікаво розглядати іграшки, намагатися дістатися до них, щоб помацати і взяти в ручки, а досягнувши мети, почне вивчати, грати, гризти, тобто розвиватися.

На всіх килимках присутні розвиваючі елементи: колечка, мотузочки, шнурівки, елементи з тканин різних видів і текстур і т.д. Малюк з цікавістю буде знайомитися з різними матеріалами: брати на зуб, перебирати їх пальчиками – все це дуже важливо для розвитку його дрібної моторики, образного мислення і тактильних відчуттів.

Багато виробників оснащують килимки дзеркалом. Це безпечне дзеркало, яке виготовляють з матеріалу, який не б’ється. Однак, це дзеркало трохи спотворює зображення, і деякі педіатри вважають гру з ним небезпечною для зору малюка.

Ігрова музична панель. Фантазія виробників безмежна: класичні мелодії, звуки природи, звуки тварин або транспортних засобів. Звуки зазвичай відтворюються натисканням клавіші або при ударі по певному елементу. Завдяки такій панелі дитина вчиться розуміти наслідковий зв’язок між своїми діями і результатом. На деяких килимках є опція постійного звучання колекції пісень.

Від 1 до 3 років

igrashki_1-3

Дитина пізнає світ через різні предмети – визначає і розрізняє їх розмір, форму, колір. У цьому віці діти освоюють творчість – ліплення і малювання, тому їм необхідні відповідні набори пластиліну і фарб. Для ігор підійдуть найкраще різні кубики, Мотрійки, пірамідки, великий конструктор.

Від 3 до 5 років

igrashki_3-5

У такому віці потрібні іграшки складніші. Для розвитку дитячих творчих здібностей відмінно підходять спеціальні дерев’яні набори-конструктори. Також діти в цьому віці починають розуміти ігри за правилами, для цих цілей купуйте навчальне лото, доміно з зображеннями рослин, тварин або побутових предметів. Весело провести час дітлахам допоможуть і настільні динамічні ігри – хокей, футбол. Логічне мислення розвивають пазли і головоломки. Крім того, для дитини в цьому віці дуже важливі нескладні сюжетно-рольові ігри за участю ляльок, пупсиків, невеликих м’яких іграшок у вигляді тварин. Спеціальні ігрові набори по типу “Моя перша кухня” або “Маленький майстер” також припадуть до смаку малюкам.

5-8 років

igrashki_5-8

Дитина дорослішає і потребує Ваших спільних ігор. Ви вважайте, що малюк вже виріс і потрібно готуватися до школи, а не витрачати час на різні іграшки? Навпаки, граючи, дітки краще розслабляються, відволікаються, радіють, вони будуть краще підготовлені до непростих шкільних програмам. Запропонуйте Вашій дитині настільні логічні ігри або рахункові палички, конструктори-головоломки. Підготуватися до школи допоможуть незвичайні інформативні завдання з математики або читання, а також корисним буде комплекс наочних посібників, які введуть дитину в доступній формі в світ чисел і букв.

9 років і старше

igrashki_9

Творчим діткам будуть цікаві готові набори по роботі з бісером, кольоровим піском, гіпсом, розписом і т.д. Для подібних ігор може знадобитися допомога дорослих. Дуже рекомендуємо ігри з конструкторами-головоломками. Розвиненим і дуже допитливим дітям підійдуть набори для проведення експериментів (наприклад, хімія, фізика, біологія).

Ось і все, що стосується вікових обмежень. А вже у наступній частині ми поговоримо про те, які ж види розвиваючих іграшок існують.