Розвиток дітей

Кращі ігри для вивчення англійського алфавіту

Починати вивчення іноземних мов можна ще в дитячому садку, у віці 4-5 років. Будь-яка мова починається з алфавіту, тому і в англійському це буде перше, що вивчать діти. Дошкільнятам простіше даються нові знання, якщо вони подаються в ігровій формі.

Ігри для вивчення алфавіту

angliiska_1

Ми зібрали цікаві ігри для малюків, щоб вивчення алфавіту проходило веселіше. В них можна грати на дозвіллі або під час занять, щоб трохи відпочити та розважитися.

Веселий Кухар

Для гри потрібно підготувати каструльку чи миску, 26 карток з англійськими літерами і таку ж кількість карток з підписаними ілюстраціями їжі. На кожну літеру повинна бути їжа, що починається з неї починається.

Візьміть іграшку і запропонуйте дитині разом вирішити, що іграшка буде їсти на обід. Малюк повинен не дивлячись дістати з ємкості букву і знайти їжу, відповідну їй. Щоб було кумедніше, можна додати картки з чимось неїстівним.

Пазли «Алфавіт»

Знову знадобляться картки, цього разу у вас повинні бути:

  • Картки з великими літерами;
  • Картки з малими літерами;
  • Зображення тварин, рослин або предметів з підписами на кожну букву алфавіту.

Перемішайте всі картки і запропонуйте малюкові розкласти їх групками по порядку. Якщо дитина тільки почала вчити алфавіт, можна використовувати в якості підказки таблицю з алфавітом.

Супергеройський Алфавіт

На дозвіллі діти обожнюють дивитися мультики про героїв і лиходіїв, а ще їм подобається малювати. Поєднав це з англійським алфавітом, отримаємо творчу розвиваючу гру.

Запропонуйте дитині взяти альбом для малювання і зобразити кожну букву у вигляді якогось персонажа. За основу потрібно брати каркас літери, а далі їй можна домалювати що-завгодно: обличчя, копита, розфарбовувати її в тигрове забарвлення, домальовувати пір’я і т.д. Ви можете попередньо підготувати альбом для малювання і олівцем накреслити по символу на кожну сторінку.

З таким завданням дитина буде дуже уважно розглядати символи, шукати для себе якісь асоціації і швидше вивчить їх. А ще буде розвивати фантазію і навик малювання.

Ігри для групових занять

Коли група дітей збирається разом, вони охоче погоджуються грати в будь-які ігри, і це варто використовувати для вивчення англійської мови. Особливо дітям подобаються командні ігри, в яких є елемент змагання.

Знайдіть слово

angliiska_2

Поділіть дітей на 2-3 команди і роздайте їм по рівній кількості карток з картинками предметів і підписами до них. Ведучий називає випадкову букву і рахує до п’яти, за цей час команди намагаються знайти у себе картку зі словом на цю букву. Якщо потрібна картка знайдена — її віддають ведучому, в іншому випадку ведучий називає наступну букву. В кінці перемагає команда, у якої залишилося менше карток.

Ширма

Візьміть картку з буквою і закрийте її від дітей щільним папером або журналом. Повільно зсувайте папір так, щоб потроху з’являлася літера. Діти повинні якомога швидше вгадати, що за символ ховається за «ширмою», доки ведучий повністю її не прибрав. Помилка при вгадуванні забирає в команди 1 бал, за правильно названу літеру вона отримує +1 бал. Переможця обирають за кількістю зароблених балів.

Англійська доріжка

Для цієї гри вам знадобляться:

  • 26 листів з роздрукованими або намальованими буквами;
  • До 10-ти листів з цифрами, наприклад, -1 або +2.
  • Гральні кістки.

Викладіть доріжку з роздруківок, рівномірно розподіляючи листи з цифрами між буквами.

Гравці ходять по черзі, кидаючи кістки і роблячи стільки кроків, скільки на них випало. Потрапляючи на клітку з літерою, дитина повинна правильно її назвати або повернутися на попереднє місце. Потрапляючи на лист з цифрами, гравець повинен зробити відповідну кількість кроків вперед або назад. Перемагає гравець, який дістався до фінішу раніше за всіх.

Малюки не можуть довго концентрувати свою увагу на чомусь одному, але коли є такі цікаві ігри — навчання стає легшим. Навчальні ігри це основний інструмент для занять з малюками, тому що процес проходить непомітно, але підтримує природну цікавість дитини. Обов’язково включайте ці ігри в свої заняття, щоб вони проходили цікавіше і результативніше.