Шкода, що фармацевти не вигадали ще такої пігулки, яка б лікувала дитину за один прийом. Бо всі оці пляшечки, суспензії, капсули, таблетки, мікстури просто завалюють простір. Про час і згадувати не варто. Щойно закінчив давати вранішню порцію, як вже пора приймати ліки, які перед обідом призначили. Ще перший день можна витримати, але далі? А якщо малюк ще й випльовувати навчився, то руки опускаються, бо складається враження, що ніколи не дотримаєшся припису лікаря. Але ж хочеться дитині допомогти. Що ж будемо випробовувати різні способи.
З чого пити
Діти величезні дослідники, цим і скористаємося. Наливайте ліки у великі, середні та маленькі горнята, пластикові стаканчики, корки, чарки, мірні ложечки, кришки від термоса. Головне, щоразу в інші. Можна ще давати кольорову соломинку для коктелю, прикрашену паперовою парасолькою. Усе, чим дитина не користується кожного дня. Чим блискучіше, яскравіше, цікавіше на дотик, тим краще. Не бійтесь, перелити ліки кілька разів. Деколи знаходиться ємність, з якої дитина гарно питиме щоразу. А ні – переходьте до іншого пункту.
З ким пити
Мама, тато, бабуся, братик, ведмедик, лялька, машинка, малюнок на магнітику, фотографія, киця за вікном, прищепка. Можуть пити всі на раз, або кожен у відповідну пору дня. Один раз мама може пригубити по справжньому, бо маленькі “мавпенята” люблять повторювати точнісінько те, що ви показуєте. Іншого разу достатньо гучного сьорбання, плямкання, цьмакання і розхвалювання смакових властивостей сиропу.
Через що пити
Думали ми знову про трубочку? А от і ні. Варіантів набагато більше. Вставляємо шприц від нурофену в дірочку на компакт-диску. А з іншого боку вас чекає відкритий від здивування рот. А що дірочок і шпаринок у кожному домі знайдеться, то вибудовуємо новий список. Дверцята з конструктора “Лєґо”, проміжки між бильцями крісла, отвір у газеті, з-за прочинених дверей, крізь відчинені дверцята машинки, з-під накинутого на руку рушника чи ковдри, крізь рулон з-під туалетного паперу або крізь дірку від бублика.
З чим пити
Тут знову застосовуємо метод ”мозгового штурму” і вмикаємо музику/мультфільм, даємо барабанити ложкою по баняку після кожного ковтка, запалюємо свічку, даємо в руки граючу іграшку/спінер, співаємо, застосовуємо будь-які доступні шумові чи світлові ефекти, які відволічуть дитину від думки про прийом ліків. А в такому стані вона відкриває ротика, якщо легко торкнутися губ.
Звичайно набагато швидше посадити на коліна, притиснути і влити за щоку. Але як після цього себе почуває дитина? Наче її зрадили. А якщо вам вдасться замінити нудні прийоми ліків цікавими іграми, то, як мінімум, збережете свої нервові клітини. Чого вам і бажаємо. І головне, одужуйте швидше.