Розвиток дітей

Як навчити дітей ковтати таблетки

Здавалося б, випити таблетку — це ледь не найпростіше завдання, яке можна придумати. Втім, для декого прийом ліків може стати справжнім випробуванням. А що вже казати про дітей, для яких кожен день сповнений відкриттів. Якщо дорослі мають змогу самостійно впоратись з проблемою ковтання пігулок, то малечі потрібна допомога.

Читайте далі, як навчити дітей ковтати таблетки.

Чому діти бояться ковтати таблетки?

Перш за все, необхідно зрозуміти причину виникнення цієї проблеми. Це може бути як страх перед прийомом ліків, так і банальне небажання лікуватися. Якщо з другим варіантом все зрозуміло, то про страхи варто поговорити детальніше.

Страхи дітей:

  • Таблетка виявиться гірка. Багато ліків мають гіркий або кислий смак. Діти з їхніми чутливими смаковими рецепторами можуть їх не сприймати. Це викликає відразу і небажання ковтати пігулки.
  • Таблетка завелика і може застрягти в горлі. Деякі пігулки досить великі. Дитина може побоюватися, що вони “застрягнуть” в горлі і вона подавиться ними. Особливо, якщо раніше був негативний досвід ковтання великих шматків їжі.
  • Відчуття примусу. Коли дорослі наполягають, щоб дитина неодмінно проковтнула пігулку, це може викликати опір і паніку. Особливо емоції загострюються, якщо батьки проявляють агресію та підвищують голос.
  • Поганий попередній досвід. Якщо раніше ковтання пігулок супроводжувалося блювотою, болем чи іншими неприємними відчуттями, природно, що дитина буде противитись цьому знову.

Як навчити дітей ковтати таблетки?

Важливим аспектом, на який варто звернути увагу — це вік дитини. Лікарі не рекомендують привчати дитину до ковтання пігулок раніше, ніж з 4 років. Цей вік оптимальний для того, щоб вести комунікацію з малечею та пояснити важливість прийому ліків. Також потрібно розуміти, що процес навчання може тривати певний час, а отже батьки мають бути готовими до можливих складнощів та з розумінням ставитись до поведінки дитини.

Ось декілька порад, які можуть допомогти навчити дітей ковтати таблетки:

  • Говоріть з дитиною. Для того, щоб прийом справжньої пігулки минув без форс-мажорів, варто підготувати дитину до нього. Перш за все, поясніть малечі, для чого потрібно приймати таблетки. Вона має розуміти мотивацію своїх вчинків, аби слідувати вказівкам батьків.
  • Тренування, тренування і ще раз тренування. Оскільки ковтання пігулки — це механічний процес, потрібно ознайомити дитину з відчуттями, які його супроводжують. Для цього достатньо зімітувати прийом ліків, використовуючи дрібні цукерки (на кшталт “Тік-так” або желейних бобів). На цьому прикладі ви поясните дитині покроково процес ковтання.
  • Дайте право вибору. Запропонуйте дитині обрати напій, яким вона запиватиме таблетку. Таким чином ви зменшите її страх перед ковтанням ліків, а найголовніше — залучите її до процесу.
  • Похвала. Не забувайте підтримувати дитину морально та відзначати її маленькі перемоги. Їй майже вдалося проковтнути таблетку (або ж цукерку, якщо це тренування)? Обов’язково скажіть їй, що вона молодець. Не вийшло з цього разу? Вийде з наступного! Ці слова допоможуть уникнути фобії ковтання пігулок та тригерних асоціацій в майбутньому.

Покрокова інструкція з прийому таблеток

  1. Зробити ковток води або улюбленого напою.
  2. Помістіть пігулку на середину язика.
  3. Зробіть ще один ковток напою.
  4. Дитина має тримати голову рівно.
  5. Проковтнути напій із пігулкою.
  6. Зробити ще декілька ковтків, щоб пігулка рухалася.