Лікування дітей

Небезпечний грип: профілактика та правда про щеплення

1544175306

За інформацією МОЗ України станом на 5 грудня 2018 року грип за ГРВІ було діагностовано близько у 152 тис. українців. Чи є ця цифра приводом для паніки? Поки що ні, але вжиття певних заходів з профілактики простудних захворювань стане не на заваді.

Летальні наслідки в результаті зафіксованих захворювань на грип, на щастя, немає, але бентежить, що 67% від загальної кількості хворих — неповнолітні діти. У листопаді від українських епідеміологів можна було почути попередження щодо смертельно-небезпечних штамів грипу, які вірогідно добре «потрусять» країну цього зимового сезону. Найзлішим, якщо можна так казати, з них вважається так званий сінгапурський штам A (H3N2). Минулого року «Сингапур» вбив понад 80 тис. людей й наразі українцям треба максимально прискіпливо ставитися до власного здоров’я — все ж краще грати в Ельдорадо казино на гроші, ніж збагачувати фармацевтичні компанії, тонами скуповуючи препарати проти застуди.

Провідні інфекціоністи країни занепокоєні тим, що наразі домінуючі віруси грипу штаму А більш агресивні ніж їх «колеги» з ідентифіктором В та неможливістю передбачити як вони здатні мутувати та протікати — бурхливо чи ні, викликаючи напруженість та смертність якого саме рівня.

Багатьох українців хвилює ще таке питання: чи є дієвою вакцина від грипу та чи варто негайно проводити щеплення? На своїй сторінці у Facebook в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє, що вона повністю безпечна, оскільки в вірус грипу, використаний в ній в якості базового компонента, не є живим, на не здатен спровокувати виникнення та розвиток захворювання. Вона стверджує: «Цей компонент, повинен підготувати організм людини до продуктивного захисту від вірусу. Саме ж щеплення буде захищати організм не одразу, оскільки на формування імунітету відводиться час до двох тижнів від моменту введення вакцини».

Що ще радить голова МОЗ для запобігання хворобам? Дотримуватись правил особистої гігієни, провітрювати приміщення та своєчасно проводити процедури вологого прибирання. Також, за словами Супрун, вже в випадку хвороби (а саме грипу) відбувається активація захисних реакцій імунітету. Це значить, якщо ви вам все-таки не вдалось вберегтися від якогось зі штамів, не хвилюйтесь — саме це допоможе вам не вберегти себе від більш суворого вірусу.